Faydalı qazıntı yataqlarının istifadəsi üzrə növbəti hərrac keçirilib
Hərracda 7 faydalı qazıntı yatağı istifadəyə verilib. Sifarişlərin çoxluğu hərracı rəqabətli edib. Qum-çınqıl yatağına ən son təklif ilkin satış qiymətindən 482 000 manat çox olub.
Faydalı qazıntı yataqlarının istifadəyə verilməsi ilə bağlı keçirilən növbəti hərracda Abşeronda yerləşən “Qobu” gil və “Güzdək” əhəngdaşı yataqlarının hər birinin 5 hektar sahəsi,  Ağdamda olan “Qarqarçay” qum-çınqıl yatağının 5 hektar, Şəmkirdəki “Alabaşlı” hematit yatağının 5,34 hektar, Göygöldə “Qızılca” plagioporfir yatağının 3 hektar, Qubada “Qorxmazoba” qum-çınqıl yatağının 25 hektar, Ağcabədidə “Şahmalı” qum-çınqıl yatağının isə 2 hektar sahəsi istifadəyə verilib.
Hərracda investorların fəallığı müşahidə edilib. Belə ki, “Qorxmazoba” qum-çınqıl yatağının LOT-1 və LOT-2 üzrə keçirilən hərracı olduqca rəqabətli olub. LOT-1 üzrə edilən ən son təklif 18 000 manatdan 500 000 manata, LOT-2 üzrə isə 18 000 manatdan 135 000 manata yüksəlib.
Hərrac vasitəsilə istifadəyə verilən faydalı qazıntı yataqlarının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: ( https://clck.ru/344ecR )

7 mineral deposits were put into operation at the auction. The high number of orders made the auction competitive. The latest proposal for a sand and gravel deposit was 482,000 manats more than the initial sale price.
Auctions are being organized by the Auction Organization Center of the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy and the State Agency for the Use of Mineral Resources under the Ministry of Ecology and Natural Resources.
5 hectares of each of the "Gobu" clay and "Guzdak" limestone deposits located in Absheron, 5 hectares of the "Gargarchay" sand-gravel deposit in Aghdam, 5.34 hectares of "Alabashli" hematite deposit in Shamkir, 3 hectares of "Kızılca" plagioporphyry deposit in Goygol, 25 hectares of "Gorkhmazoba" sand-gravel deposit in Guba and 2 hectares of "Shahmali" sand-gravel deposit in Aghjabedi has been put into operation in the next auction held in connection with the commissioning of mineral deposits.
Investor activity was observed in the auction. Thus, the auction held for LOT-1 and LOT-2 of the "Gorkhmazoba" sand-gravel field was very competitive. The latest offer for LOT-1 increased from 18,000 manats to 500,000 manats, and for LOT-2 from 18,000 manats to 135,000 manats.