“Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən Sənaye Parkına 7,3 milyon manat investisiya yatırılacaq, 124 nəfər işlə təmin ediləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan “Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkında “İmprotex Qarabağ Sənaye Kompleksi” MMC-yə rezidentlik statusu verilib.
“İmprotex Qarabağ Sənaye Kompleksi” MMC tərəfindən Sənaye Parkının 5 hektar ərazisində minatəmizləyən, xüsusi təyinatlı texnika və metal məmulatların istehsalı müəssisəsi yaradılacaq.
İnvestisiya həcmi 7,3 milyon manatdan çox olan müəssisədə 124 nəfər işlə təmin ediləcək. Zavodda istehsal edilən məhsulların daxili bazarda satışı ilə yanaşı, ixracı da nəzərdə tutulur.
Bu müəssisənin yaradılması işğaldan azad edilmiş ərazilərin minalardan təmizlənməsi prosesinə mühüm töhfə verəcək və bununla da Böyük Qayıdışı sürətləndirəcək.

The new resident of “Araz Valley Economic Zone" Industrial Park will invest 7.3 million manats in the Industrial Park, and 124 people will be employed.
The residence status was granted to "Improtex Karabakh Industrial Complex" LLC in the "Araz Valley Economic Zone" Industrial Park under the management of the Economic Zones Development Agency (EZIA) under the Ministry of Economy.
"Improtex Karabakh Industrial Complex" LLC will create an enterprise for demining, special-purpose equipment and metal products production on the 5-hectare territory of the Industrial Park.
124 people will be provided with jobs in the enterprise with an investment volume of more than 7.3 million manats. In addition to the sale of the products produced at the factory in the domestic market, export is planned too.
The establishment of this enterprise will make an important contribution to the process of demining the liberated areas, thereby accelerating the Great Return.