İqtisadiyyat Nazirliyində Xorvatiya Parlamenti sədrinin müavini ilə görüş keçirilib
Xorvatiya Parlamenti sədrinin müavini Davorko Vidoviçlə görüşdə enerji, turizm, informasiya texnologiyaları, əczaçılıq və digər istiqamətlər üzrə tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün geniş imkanlar vurğulanıb, xorvat iş adamları fəal əməkdaşlığa dəvət olunub.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov Xorvatiya Parlamenti sədrinin müavini Davorko Vidoviçlə görüşüb.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Xorvatiya ilə iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişaf etdiyini, tərəfdaşlığın genişlənməsi üçün məqsədyönlü işlərin aparıldığını diqqətə çatdırıb. Bildirilib ki, qarşılıqlı səfərlər, aparılan müzakirələr ikitərəfli münasibətlərin inkişafında önəmli rol oynayır. Xorvatiya ilə enerji, turizm, informasiya texnologiyaları, minatəmizləmə, əczaçılıq və digər istiqamətlər üzrə tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün geniş imkanlar var.
Sahib Məmmədov iki ölkənin işgüzar dairələri arasında əlaqələrin genişlənməsi, perspektiv əməkdaşlıq sahələrinin müəyyənləşdirilməsi baxımından güclü potensial olduğunu qeyd edib, xorvat iş adamlarını ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və  investisiya mühitindən yararlanmağa, Azərbaycandan olan həmkarları ilə fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Davorko Vidoviç Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə edib, iqtisadi münasibətlərin inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, Xorvatiya şirkətlərinin işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin bərpası istiqamətində həyata keçiriləcək layihələr üzrə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını diqqətə çatdırıb.

Meeting held at the Ministry of Economy with the Deputy Speaker of the Croatian Parliament
Wide opportunities for strengthening partnership in energy, tourism, information technologies, pharmaceuticals and other areas were emphasized in the meeting with the Deputy Speaker of the Croatian Parliament, Davorko Vidovic and Croatian businessmen were invited to active cooperation.
Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov met with Deputy Speaker of the Croatian Parliament Davorko Vidovic.
The Deputy Minister of Economy noted that the economic and trade relations with Croatia are developing, and targeted works are underway to expand partnership. It was reported that mutual visits and discussions play an important role in the development of bilateral relations. There are ample opportunities for strengthening partnership with Croatia in energy, tourism, information technologies, mine clearance, pharmaceuticals and other areas.
Sahib Mammadov pointed out that there is a strong potential in terms of expanding relations between the business circles of the two countries and identifying prospective areas of cooperation and invited Croatian businessmen to take advantage of the favorable business and investment environment created in our country, to actively cooperate with their colleagues from Azerbaijan.
Davorko Vidovic expressed his satisfaction with his visit to Azerbaijan and shared his views on the development directions of economic relations and pointed out that Croatian companies are interested in cooperation on projects to be implemented in the direction of the restoration of our territories liberated from occupation.