4SİM və “AzerGold” QSC “Ağıllı Sənaye Hazırlığı İndeksi” və “Smart” transformasiya üzrə əməkdaşlığa başlayıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) və “AzerGold” QSC arasında “Ağıllı Sənaye Hazırlığı İndeksi” (Smart Industry Readiness Index - SIRI) qiymətləndirməsi və “Smart” transformasiya üzrə əməkdaşlığa dair müqavilə imzalanıb.
Sənədə əsasən, 4SİM tərəfindən “AzerGold” QSC-nin istehsalat müəssisəsində rəqəmsal hazırlığın ölçülməsi və rəqəmsallaşmanın sürətləndirilməsi məqsədilə məsləhət xidmətləri göstəriləcək. Dünya İqtisadi Forumu tərəfindən tövsiyə edilən və Dördüncü Sənaye İnqilabı üçün effektiv rəqəmsal hazırlıq qiymətləndirmə proqramlarından biri kimi qəbul edilən “SIRI” metodunun tətbiqi ilə istehsalat və biznes proseslərində rəqəmsallaşma ilə bağlı real vəziyyət təhlil ediləcək, fəaliyyətin ən optimal texnoloji həllər vasitəsilə 2-3 il müddəti əhatə edən dövr ərzində inkişafının təmin edilməsi üçün yol xəritəsi hazırlanacaq, prioritetləşdirilmiş layihələrin metodologiyası və digər təfərrüatları işlənib təqdim ediləcəkdir.
Qeyd: Qlobal miqyasda rəqəmsal transformasiyanı sürətləndirmək məqsədilə “McKinsey”, “Siemens”, “SAP”, “Technical Inspection Association” kimi beynəlxalq şirkətlərlə birlikdə Sinqapur İqtisadi İnkişaf Şurası tərəfindən tərtib edilən “SIRI” qiymətləndirməsi Dünya İqtisadi Forumu tərəfindən rəsmi olaraq qəbul edilmiş yeganə rəqəmsal yetkinliyin qiymətləndirilməsi metodudur və bu metod bu günə qədər dünyanın 30 ölkəsində fərqli sahələrdə fəaliyyət göstərən 850-dən artıq şirkət və müəssisələrdə tətbiq olunub.

4SIM and "AzerGold" CJSC started cooperation on "Smart Industrial Readiness Index" and "Smart" transformation
An agreement was signed between the Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM) and "AzerGold" CJSC under the Ministry of Economy on the assessment of "Smart Industry Readiness Index" (SIRI) and cooperation on "Smart" transformation.
Consulting services will be provided by 4SIM according to the document in order to measure digital readiness and accelerate digitalization at the production facility of "AzerGold" CJSC. By applying the "SIRI" method recommended by the World Economic Forum and recognized as one of the effective digital readiness assessment programs for the Fourth Industrial Revolution, the real situation related to digitization in production and business processes will be analyzed, a road map will be developed to ensure the development of the activity during the period of 2-3 years through the most optimal technological solutions, the methodology and other details of the prioritized projects will be worked out and presented.
Note: The SIRI assessment compiled by Singapore Economic Development Board together with international companies such as "McKinsey", "Siemens", "SAP", "Technical Inspection Association" in order to accelerate digital transformation on a global scale, is the only digital maturity assessment method officially accepted by the World Economic Forum and this method has been applied in more than 850 companies and enterprises operating in different fields in 30 countries of the world.