bp ilə əməkdaşlığın inkişafı müzakirə olunub
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun bp-nin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrel ilə görüşündə ölkəmizin təşəbbüskarı olduğu beynəlxalq əhəmiyyətli enerji layihələri, “yaşıl” enerji ilə əlaqədar görülən işlər və yeni əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Bakı Enerji Həftəsində iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan bp-nin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrel ilə görüşüb.
Görüşdə iqtisadiyyat naziri bp ilə səmərəli əməkdaşlığın önəmini vurğulayıb. Azərbaycanın təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə reallaşan beynəlxalq əhəmiyyətli enerji layihələri və “yaşıl” enerji növlərinə keçidlə bağlı həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verilib, əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanları qeyd olunub.
bp-nin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrel təmsil etdiyi şirkətin dünya və regiondakı biznes proseslərində iştirakı, həmçinin, Azərbaycanla tərəfdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətləri barədə danışıb.
Tərəflər ölkəmizin təşəbbüskarı olduğu mühüm enerji layihələri, bərpaolunan enerji potensialı, bu sahədə görülən işlər və yeni əməkdaşlıq perspektivərini müzakirə ediblər.

The internationally important energy projects initiated by our country, the work done in connection with "green" energy and new cooperation perspectives were discussed in the meeting of Minister of Economy Mikayil Jabbarov with Gordon Birrell, the executive vice-president for Production and Operations of BP.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Gordon Birrell, executive vice-president for production and operations of BP, who is visiting our country to participate in the Baku Energy Week.
The Minister of Economy emphasized the importance of effective cooperation with BP at the meeting. Internationally important energy projects implemented with the initiative and active participation of Azerbaijan and measures implemented in connection with the transition to "green" types of energy were reported, opportunities for developing cooperation were noted.
Gordon Birrell, the executive vice president for production and operations of BP, spoke about the participation of the company he represents in business processes in the world and the region, as well as the directions of expanding the partnership with Azerbaijan.
The parties discussed the important energy projects initiated by our country, the potential of renewable energy, the work done in this field and the prospect of new cooperation.