Moldovanın ölkəmizdəki səfiri ilə görüş keçirilib
Azərbaycanın Moldova ilə iqtisadi münasibətlərinin inkişaf istiqamətləri, investisiya, ticarət, energetika və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Moldovanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aleksandr Esaulenko ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiyanın əməkdaşlığımızın dərinləşməsində önəmi vurğulanıb, iki ölkə arasında ticarət dövriyyəsinin artırılması ilə yanaşı, enerji, nəqliyyat-logistika, kənd təsərrüfatı, İKT, bərpa olunan enerji və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Qeyd edilib ki, Azərbaycan, Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstan hökumətləri arasında “yaşıl enerji”nin inkişafı və ötürülməsi ilə bağlı Strateji Tərəfdaşlıq sazişinin həyata keçirilməsi Moldovanın da yerləşdiyi regionun enerji təhlükəsizliyində əhəmiyyətli rol oynayacaqdır.

Development directions of economic relations between Azerbaijan and Moldova, prospects for expansion of cooperation in investment, trade, energy and other fields were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Moldova to Azerbaijan Alexander Esaulenko.
The importance of the Joint Intergovernmental Commission on economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova in deepening our cooperation was emphasized, besides increasing the trade turnover between the two countries, the opportunities for cooperation in energy, transport-logistics, agriculture, ICT, renewable energy and other directions were discussed at the meeting. It was noted that the implementation of the Strategic Partnership Agreement between the governments of Azerbaijan, Georgia, Romania and Hungary on the development and transmission of "green energy" will play an important role in the energy security of the region Moldova located.