İslam İnkişaf Bankı Qrupunun Türkiyə Regional Ofisinin direktoru Valid Məhəmməd Abdelvahab ilə görüşdə ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişaf hədəfləri, prioritet sahələr üzrə əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə müzakirə aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İslam İnkişaf Bankı Qrupunun Türkiyə Regional Ofisinin direktoru Valid Məhəmməd Abdelvahab ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri Azərbaycanın İslam İnkişaf Bankı Qrupu ilə münasibətlərin inkişafında maraqlı olduğunu, Bankın ölkəmizdə iqtisadi inkişaf, o cümlədən, özəl sektorun fəaliyyətinin genişlənməsi istiqamətində göstərdiyi dəstəyin yüksək qiymətləndirildiyini vurğulayıb. Bildirilib ki, İslam İnkişaf Bankı Qrupunun Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişaf prioritetlərini dəstəkləmək üçün Ölkə üzrə Əməkdaşlıq Çərçivəsini hazırlamaq təşəbbüsü də bu baxımdan xüsusi qeyd olunmalıdır. Həmin sənəddə ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişafına dair Milli Prioritetlərinə müvafiq olaraq, bərpa olunan enerji, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin yenidən qurulması, həmçinin, rəqəmsal transformasiya və digər istiqamətlərdə dəstək nəzərdə tutulur.
Valid Məhəmməd Abdelvahab Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə edib, Bankın Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafına, o cümlədən, azad edilmiş ərazilərimizin reinteqrasiyasına töhfə verməyə hazır olduğunu vurğulayıb, tərəfdaşlığın inkişaf istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişaf hədəfləri, prioritet sahələr, o cümlədən, azad edilmiş ərazilərimizdə reallaşdırılan layihələr üzrə əməkdaşlığın gücləndirilməsi barədə müzakirə aparıblar.

A discussion was held in the meeting with the director of the Turkey Regional Hub of the Islamic Development Bank Group, Walid Mohammad Abdelwahab, on the socio-economic development goals of our country and the expansion of cooperation in priority areas.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the director of the Turkish Regional Office of the Islamic Development Bank Group Walid Mahammad Abdelwahab.
The Minister of Economy emphasized that Azerbaijan is interested in the development of relations with the Islamic Development Bank Group, and that the Bank's support in the direction of economic development in our country, including the expansion of the private sector, is highly appreciated. It was pointed out that the initiative of the Islamic Development Bank Group to prepare the Countrywide Cooperation Framework to support the development priorities of the economy of Azerbaijan should be specially noted in this regard. In accordance with the National Priorities for the socio-economic development of our country, renewable energy, reconstruction of our territories liberated from occupation, as well as digital transformation and other directions are provided for in that document.
Walid Mohammad Abdelwahab expressed his satisfaction with his visit to Azerbaijan and emphasized that the Bank is ready to contribute to the socio-economic development of Azerbaijan, including the reintegration of our liberated territories, and shared his views on the development directions of the partnership.
The parties discussed the strengthening of cooperation on the socio-economic development goals of our country, priority areas, including the projects implemented in our liberated territories.