Dünya Bankı ilə ölkəmiz arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsi, birgə layihələr, həmçinin Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələndirilməsi və biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Dünya Bankının Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Ştefani Ştalmeyster ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri Azərbaycanın Dünya Bankı ilə uğurla əməkdaşlıq etdiyini, ölkəmizdə, Bankın göstərdiyi texniki yardım və maliyyə dəstəyi layihələrinin yüksək qiymətləndirildiyini bildirib. Nazir qeyd edib ki, Dünya Bankı ilə əlaqələrimiz çoxşaxəlidir. Bankla özəl sektorun diaqnostikası, innovasiyalar, rəqəmsal inkişaf, idarəetmə texnologiyalarının inkişafı, bərpa olunan enerji və digər sahələrdə əməkdaşlıq Azərbaycanda qabaqcıl beynəlxalq təcrübənin tətbiqi, müasir texnologiya və yeniliklərin ölkəmizə gətirilməsi baxımından xüsusi önəm kəsb edir.
Ştefani Ştalmeyster ölkəmizin strateji inkişaf məqsədlərinə nail olunması istiqamətində Bankın Azərbaycan hökuməti ilə sıx əməkdaşlığı davam etdirəcəyinə əminliyini bildirib, tərəfdaşlığın yeni istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər həmçinin, Dünya Bankı ilə ölkəmiz arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsi, birgə layihələr, həmçinin Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələndirilməsi və biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, investisiyaların təşviqi barədə müzakirə aparıb.

Issues of cooperation with World Bank discussed
Strengthening of cooperation between the World Bank and our country, joint projects, as well as measures implemented in the diversification direction of Azerbaijan's economy and continuous improvement of the business environment were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with World Bank Operations manager for Azerbaijan Stefanie Stallmeister.
The Minister of Economy stated that Azerbaijan has successfully cooperated with the World Bank, and that the Bank's technical assistance and financial support projects are highly appreciated in our country. The minister noted that our relations with the World Bank are multifaceted. Cooperation with the bank in private sector diagnostics, innovations, digital development, development of management technologies, renewable energy and other fields is of particular importance in Azerbaijan in terms of applying advanced international experience and applying modern technology and innovations to our country.
Stefanie Stallmeister expressed her confidence that the Bank will continue close cooperation with the government of Azerbaijan in the direction of achieving the strategic development goals of our country, and shared her views on new directions of partnership.
The parties also discussed the strengthening of cooperation between the World Bank and our country, joint projects, as well as measures implemented in the direction of diversification of Azerbaijan's economy and continuous improvement of the business environment, promotion of investments.