İsraillə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib
Azərbaycan-İsrail iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının mövcud vəziyyəti və şaxələndirilməsi perspektivləri, kənd təsərrüfatı sahəsində birgə fəaliyyət imkanları barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və İsrailin kənd təsərrüfatı və kənd yerlərinin inkişafı naziri Avi Dixter arasında videokonfrans formatında görüş keçirilib.
İqtisadiyyat naziri yüksək səviyyəli əlaqələrə malik ölkələrimiz arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində işlərin davam etdirildiyini vurğulayıb, Azərbaycanda əlverişli biznes və investisiya mühiti, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin iqtisadi potensialı barədə məlumat verib. Nazir İsrail şirkətləri ilə birgə investisiya layihələrinin reallaşdırılması, əməkdaşlığın inkişafı imkanlarını diqqətə çatdırıb, bu ölkədən olan iş adamlarını Azərbaycanın işgüzar mühitindən yararlanmağa və fəal tərəfdaşlığa dəvət edib.
Avi Dixter ölkəsinin Azərbaycanla iqtisadi, o cümlədən aqrar sahədə əməkdaşlığın inkişafına mühüm önəm verdiyini qeyd edib, tərəfdaşlığın gücləndirilməsi barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər investisiya,  ərzaq təhlükəsizliyi, su təsərrüfatı, kənd təsərrüfatı və bu sahədə elmi-tədqiqat üzrə əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərini, Azərbaycan məhsullarının İsrailə ixracının artırılması məsələlərini müzakirə ediblər.

Discussions were held on the current situation and prospects of diversification of Azerbaijan-Israel economic and trade cooperation, opportunities for joint activities in the field of agriculture.
A videoconference meeting was held between Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Minister of Agriculture and Rural Development of Israel Avi Dichter.
The Minister of Economy emphasized that work is being continued in the direction of expanding economic cooperation between our countries with high-level relations, informed about the favorable business and investment environment in Azerbaijan, and the economic potential of our territories liberated from occupation. The minister drew attention to the possibilities of implementing joint investment projects with Israeli companies and developing cooperation, and invited businessmen from this country to take advantage of Azerbaijan's business environment and to be active partners.
Avi Dichter mentioned that his country attaches great importance to the development of cooperation with Azerbaijan in the economic, including agricultural sphere, and shared his views on strengthening the partnership.
The parties discussed investment, food security, water management, agriculture and the development prospects of scientific-research cooperation in this field, increasing the export of Azerbaijani products to Israel.