İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilmiş 6 noyabr - Azərbaycan Televiziyası və Radiosu Gününə həsr edilmiş tədbirdə iqtisadiyyatla bağlı keyfiyyətli süjet, xəbər və verilişlərin ərsəyə gəlməsində yaradıcılıqları və təşəbbüsləri ilə fərqlənən bir sıra televiziya işçisi Nazirliyin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub, onlara xatirə hədiyyəsi təqdim edilib.
İqtisadiyyat Nazirliyində bir sıra televiziya işçisi və Nazirliyin nümayəndələrinin iştirakı ilə 6 noyabr - Azərbaycan Televiziyası və Radiosu Gününə həsr edilmiş tədbir keçirilib.
Tədbirdə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev qeyd edib ki, müasir dövrdə Azərbaycanda sosial-iqtisadi inkişaf müxtəlif sahələrə, o cümlədən medianın inkişafına münbit zəmin yaradıb. Mediaya müxtəlif dövlət dəstəyi tədbirlərinin, qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Bildirilib ki, televiziya və radio xalqımızın mədəniyyətini, ictimai-siyasi həyatını, qazandığı nailiyyətləri yerli və beynəlxalq auditoriyaya təqdim edir, dünyanın mədəniyyət elm, təhsil nümunələrini Azərbaycan izləyicisinə çatdırır. O cümlədən, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin, həmçinin özəl sektorun inkişafında, cəmiyyətin, sahibkarların bu yöndə maarifləndirilməsində televiziya və radio işçilərinin mühüm töhfələri, böyük zəhməti var.
Elnur Əliyev İqtisadiyyat Nazirliyi adından bu sahədə əməyi olan bütün teleradio işçilərinə təşəkkürünü ifadə edib, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Televiziya əməkdaşları dövlət tərəfindən medianın inkişafına göstərilən dəstəyin jurnalistlər və ictimaiyyət tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini, ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişafı naminə bundan sonra da səylə çalışacaqlarını bildiriblər.
Tədbirdə iqtisadiyyatla bağlı keyfiyyətli süjet, xəbər və verilişlərin ərsəyə gəlməsində yaradıcılıqları və təşəbbüsləri ilə fərqlənən bir sıra televiziya işçiləri Nazirliyin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub, onlara xatirə hədiyyəsi təqdim edilib.
Hədiyyələr “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən ənənəvi İncəsənət Mərkəzinin ən füsunkar milli ornament elementlərimizdən olan nar əsasında işlənmiş unikal sənətkarlıq nümunələrindən ibarət olub. Mərkəz “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi ilə Böyük Britaniyanın Ənənəvi İncəsənət üzrə Şahzadə Məktəbi arasında həyata keçirilən birgə əməkaşlığın nəticəsi olaraq 2012-ci ildən fəaliyyət göstərir.

A number of television employees, distinguished by their creativity and initiative in the creation of quality plots, news and programs related to the economy, were awarded with the Order of Honor of the Ministry, and they were presented with a commemorative gift at the event dedicated to Day of Azerbaijan Television and Radio, held at the Ministry of Economy on November 6.
The Ministry of Economy held an event dedicated to Day of Azerbaijan Television and Radio on November 6 with the participation of a number of TV workers and representatives of the Ministry.
First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev pointed out at the event that socio-economic development in Azerbaijan has created a fertile ground for various fields, including media development in the modern era. The importance of various state support measures for the media and the improvement of legislation was emphasized.
It was stated that television and radio present the culture, socio-political life and achievements of our nation to the local and international audience, convey the examples of culture, science and education of the world to the audience of Azerbaijan. Television and radio workers have particularly made important contributions and hard work in the development of various areas of the economy, as well as in the private sector, in educating the society and entrepreneurs in this direction.
Elnur Aliyev expressed his gratitude to all the TV and radio workers who worked in this field and wished them success in their activities on behalf of the Ministry of Economy.
The television employees said that the support provided by the state to the development of the media was highly appreciated by journalists and the public, and that they will continue to work diligently for the sake of the socio-economic development of our country.
A number of television workers, distinguished by their creativity and initiatives in the creation of quality plots, news and programs related to the economy, were awarded with the Ministry's Order of Honor, and they were presented with a commemorative gift at the event.
The gifts consisted of unique handicraft samples made on the basis of pomegranate, one of the most charming elements of our national ornament, of the National Center for Traditional Arts operating under the Administration of State Historical-Architectural Reserve "Icherisheher". The center has been operating since 2012 as a result of the joint cooperation between Administration of State Historical-Architectural Reserve "Icherisheher" and the Prince's Foundation School of Traditional Arts of Great Britain.