İqtisadiyyat Nazirliyində BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı ilə görüşdə tərəfdaşlığın potensial formatı, ərzaq təhlükəsizliyinin təmini və aqrar sahədə innovativ mexanizmlərin tətbiqi, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı müzakirə aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Azərbaycandakı nümayəndəsi Muhammad Nasar Hayatla görüşüb.
İqtisadiyyat naziri Azərbaycan və FAO arasında səmərəli tərəfdaşlığın iqtisadiyyatın bir sıra sahələrinə, o cümlədən kənd təsərrüfatının və qida təhlükəsizliyinin gücləndirilməsinə, təbii resursların səmərəli idarə edilməsinə töhfə verdiyini vurğulayıb. Qeyd olunub ki, birgə həyata keçirilən layihələr kənd yerlərinə sərmayə qoyuluşu üçün əlverişli şəraitin yaradılmasına, aqrar məşğulluğun artmasına təkan verir.
Muhammad Nasar Hayat Azərbaycanın FAO-nun önəmli tərəfdaşlarından biri olduğunu bildirib. Qurum rəsmisi digər sahələr üzrə birgə proqramların reallaşdırılması, o cümlədən kənd yerlərinin rəqəmsal inkişafı üçün böyük potensialın olduğunu deyib, qarşılıqlı işbirliyinin genişləndirilməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər FAO ilə Azərbaycan arasında əməkdaşlığın potensial formatı, ərzaq təhlükəsizliyinin təmini və aqrar sahədə innovativ mexanizmlərin tətbiqi, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

A discussion was held at the meeting with the Food and Agriculture Organization of the United Nations at the Ministry of Economy, regarding the potential format of partnership, the provision of food security and the application of innovative mechanisms in the agricultural field, and the development of agriculture in our territories liberated from occupation.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the representative of the UN Food and Agriculture Organization (FAO) in Azerbaijan, Muhammad Nasar Hayat.
The Minister of Economy emphasized that effective partnership between Azerbaijan and FAO contributes to a number of areas of the economy, including strengthening of agriculture and food security, effective management of natural resources. It was pointed out that jointly implemented projects create favorable conditions for investment in rural areas and increase agricultural employment.
Muhammad Nasar Hayat mentioned that Azerbaijan is one of the important partners of FAO. The official of the institution stated that there is great potential for the implementation of joint programs in other areas, including the digital development of rural areas, and shared his views on the directions of mutual cooperation expansion.
The parties exchanged views on the potential format of cooperation between FAO and Azerbaijan, the provision of food security and the application of innovative mechanisms in the agricultural field, and the development of agriculture in our territories liberated from occupation.