İqtisadiyyat naziri “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşüb
İqtisadiyyat Nazirliyində “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşdə Mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işlər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Fərid İsayev və Əsəd Qurbanzadə ilə ilk görüşünü keçirib.
İqtisadiyyat naziri qalibləri əldə etdikləri nailiyyət münasibətilə təbrik edib və müsabiqənin onların gələcək inkişafında önəmini vurğulayıb. Mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işləri qeyd edən nazir qaliblərin fərdi inkişaf planlarının müəyyənləşdirilməsi, idarəçilik səriştələrinin artırılması üzrə perspektiv fəaliyyət istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, bilik və bacarıqlarının artırılması ilə bağlı tövsiyələrini verib.
F.İsayev və Ə.Qurbanzadə iqtisadiyyatın müasir idarəçilik metodlarına, innovativ texnologiyalara maraq göstərdiklərini bildirib, Mentorluq proqramının bu sahədə təcrübənin əldə edilməsində faydalı olacağını qeyd ediblər.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Mentorluq proqramı çərçivəsində yaradılmış imkanlara görə təşəkkürlərini bildiriblər.

The work to be done within the framework of the Mentoring program was discussed at the meeting with the winners of the "Yukselish" competition at the Ministry of Economy.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov held his first meeting with Farid Isayev and Asad Gurbanzade, the winners of the third "Yukselish" competition.
The Minister of Economy congratulated the winners on their achievement and emphasized the importance of the competition in their future development. Noting the work to be done within the framework of the mentoring program, the Minister shared his views on determining individual development plans of the winners, the prospective directions of action on increasing their management skills, and gave recommendations on increasing their knowledge and skills.
F. Isayev and A. Gurbanzade pointed out that they are interested in modern economic management methods and innovative technologies. They stated that the mentoring program will be useful in gaining experience in this field.
The winners of the "Yukselish" competition expressed their gratitude for the opportunities created within the framework of the Mentoring program.