Latviya ilə ölkəmizdə istehsal edilən qeyri-neft məhsullarının ixracı, alternativ enerji, kənd təsərrüfatı, qida təhlükəsizliyi və s. istiqamətlərdə əməkdaşlığa dair müzakirələr aparılıb
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov Latviya Respublikasının kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Normunds Şmits ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanla Latviya arasında əlaqələrin genişləndirilməsində yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin və keçirilən görüşlərin rolu qeyd edilib, ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatlar, əlverişli investisiya mühiti və tətbiq edilən güzəştlər barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, Latviya şirkətlərinin işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin bərpası və yenidən qurulmasında, sənaye parklarında, Ələt Azad İqtisadi Zonasında həyata keçirilən layihələrdə, həmçinin digər iqtisadi sahələrdə əməkdaşlıq üçün geniş imkanlar var.
Görüşdə tərəflər iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətləri, o cümlədən ölkəmizdə istehsal edilən qeyri-neft-qaz məhsullarının ixracı, birgə layihələrdə iştirak, kənd təsərrüfatı, alternativ enerji, qida təhlükəsizliyi və s. istiqamətlərdə əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparıblar.

Discussions were held with Latvia on the export of non-oil products produced in our country, alternative energy, agriculture, food safety and other directions.
Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov met with Deputy Minister of Agriculture Normunds Schmits of the Republic of Latvia.
The role of high-level mutual visits and meetings in the expansion of relations between Azerbaijan and Latvia was mentioned at the meeting, and information was given about the economic reforms carried out in our country, the favorable investment environment and the applied concessions. It was pointed out that Latvian companies have wide opportunities for cooperation in the restoration and reconstruction of our territories liberated from occupation, in projects implemented in industrial parks, in the Alat Free Economic Zone, as well as in other economic fields.
The parties exchanged views at the meeting on expanding economic and trade relations, including export of non-oil and gas products produced in our country, participation in joint projects, cooperation in agriculture, alternative energy, food safety and other areas.