2024-cü ilin fevral ayı ərzində İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-1 Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə 58 066 müraciət olub.
2024-cü ilin fevral ayı ərzində 51 674 canlı rejimdə, qalanları isə səsli menyu xidməti vasitəsilə olmaqla İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-1 Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə 58 066 müraciət olub.
Müraciətlər əsasən, istehlakçı hüquqları, sahibkarlıq fəaliyyəti, lisenziyaların verilməsi, vergilərin ödənilməsi, vergi ödəyicisinin hüquq və vəzifələri, daşınmaz əmlakın dövlət qeydiyyatına alınması, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi, həmçinin İqtisadiyyat Nazirliyinin səlahiyyətlərinə və fəaliyyət istiqamətlərinə dair digər məsələləri əhatə edib. Çağrı Mərkəzinə daxil olmuş müraciətlər operativ cavablandırılıb.

A total of 58,066 applications were addressed to the 195-1 Call Center of the Ministry of Economy during the month of February 2024.
51,674 calls were made to the 195-1 Call Center of the Ministry of Economy in live mode, and the rest through the voice menu service, a total of 58,066 calls during the month of February 2024.
The petitions mainly covered consumer rights, entrepreneurship, licensing, payment of taxes, rights and duties of the taxpayer, state registration of real estate, privatization of state property, as well as other issues related to the powers and activities of the Ministry of Economy. Requests received at the Call Center were answered promptly.