Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə əməkdaşlığa dair müzakirə aparılıb
Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordon ilə görüşdə birgə fəaliyyətin istiqamətləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordon ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri ölkəmizin beynəlxalq maliyyə qurumları ilə çoxvektorlu və faydalı əməkdaşlıq münasibətlərinin önəmini vurğulayıb. Həmçinin, Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə əlaqələrin yüksələn xətlə inkişaf etdiyi bildirilib. Görüşdə Azərbaycanda iqtisadi sahədə islahatlar və əldə olunan nəticələr, inkişaf hədəfləri, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə quruculuq layihələri, eləcə də COP29 üzrə görülən işlər və s. haqqında məlumat verilib.
Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordon təmsil etdiyi qurumla ölkəmiz arasında əlaqələrin genişləndiyini vurğulayıb, tərəfdaşlığa dair fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər ölkəmizin makroiqtisadi göstəriciləri və biznes sahəsində islahatların nəticələri, iqtisadi diversifikasiyanın dəstəklənməsi istiqamətində təşəbbüslər, vergi inzibatçılığı sahəsində nəzərdə tutulan islahatlar barədə müzakirə aparıblar.

At the meeting with Anna Bordon, the head of the International Monetary Fund mission for Azerbaijan, directions of the joint activity have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a meeting with Anna Bordon, the head of the International Monetary Fund mission for Azerbaijan.
The Minister of Economy has highlighted the importance of the multi-faceted and efficient cooperation relations with international financial institutions. Additionally, it has been noted that the relations with the International Monetary Fund are dynamically developing. At the meeting, information has been provided on the economic reforms in Azerbaijan and the results achieved, the development goals, the restoration projects underway in our liberated territories, as well as the progress made on COP29 and other issues.
Head of the International Monetary Fund mission for Azerbaijan Anna Bordon has stressed that the ties between the institution and Azerbaijan are expanding. She has also shared views on the partnership with our country.
The parties have also exchanged views on our country’s macroeconomic indicators and the outcomes of the reforms in the business sector, the initiatives aimed at promoting the economic diversification, as well as the planned reforms in tax administration.