KOB-ların təhsil, elm, tədqiqat və dəstək layihələrinin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı 6-cı qrant müsabiqəsi elan edilir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) Nazirlər Kabinetinin 30 sentyabr 2020-ci il tarixli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı ilə əlaqədar təhsil, elm, tədqiqat və dəstək layihələrinin maliyyələşdirilməsi Qaydası”na uyğun olaraq, KOB-ların təhsil, elm, tədqiqat və dəstək sahələri üzrə layihələrinin maliyyələşdirilməsi məqsədilə müsabiqə elan edir.
Şərtlər:
- Müsabiqədə mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyekti olan hüquqi və ya fiziki şəxslər iştirak edə bilərlər;
- Layihələr təhsil, elm, tədqiqat və dəstək sahələrindən birinə aid olmalıdır;
- Hər bir şəxs müsabiqə çərçivəsində yalnız 1 layihə təqdim etmək hüququna malikdir;
- Layihələrin icra müddəti 3 aydan az, 12 aydan çox olmamalıdır;
- Digər qurumlar tərəfindən tam maliyyələşdirilmiş, icrası davam edən və ya başa çatmış layihələr Agentlik tərəfindən əlavə olaraq və ya təkrar maliyyələşdirilə bilməz;
- Müsabiqədə iştirak üçün tələb olunan sənədlər tam şəkildə təqdim olunmalıdır;
- Layihə çərçivəsində müəyyən edilmiş işlərin icrasına 15.12.2024-cü il tarixindən başlanılması nəzərə alınmalıdır;
- Müsabiqəyə təqdim edilən layihələr Azərbaycan dilində tərtib edilməlidir.
Ayrılan maliyyə vəsaitinin həcmi: Hər bir layihə üzrə maliyyələşdirilmə məbləğinin dəyəri maksimum 20 000 (iyirmi min) manat həcmində nəzərdə tutulur.
Layihə sənədlərinin qəbulu: 24 sentyabr 2024-cü il, saat 09:00-dan – 23 oktyabr 2024-cü il saat 18:00-dək (Qeyd: Müəyyən edilmiş vaxtdan əvvəl və ya sonra təqdim olunan layihə sənədləri qəbul olunmayacaqdır).
Müsabiqənin keçirilmə vaxtı: 25 oktyabr 2024-cü il – 25 noyabr 2024-cü il.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən KOB subyektləri aşağıdakı sənədlərlə 24 sentyabr 2024-cü il saat 09:00-dan – 23 oktyabr 2024-cü il saat 18:00-dək elektron formada (info@smb.gov.az) və ya kağız daşıyıcılarda birbaşa Agentliyə (Bakı şəhəri, Ziya Bünyadov 38C, 1969-cu məhəllə, “Bakı KOB evi”) müraciət edə bilərlər:
• Ərizə forması;
• Müsabiqəyə təqdim olunan layihə;
• Layihənin büdcəsinin maliyyə əsaslandırılması;
• KOB subyekti olan fiziki şəxsin, yaxud hüquqi şəxsin nümayəndəsinin şəxsiyyətini və səlahiyyətlərini təsdiq edən sənədlərin surətləri;
• Müraciət edən hüquqi şəxs olduqda hüquqi şəxslərin dövlət reyestrindən çıxarışının və nizamnaməsinin surətləri.
(Qeyd: müvafiq sənədləri aşağıdakı linkdən yükləyə bilərsiniz: https://smb.gov.az/az/nav/qrant)
Müsabiqənin nəticələri barədə məlumat 25 noyabr 2024-cü il tarixindən sonra KOBİA-nın www.smb.gov.az rəsmi internet səhifəsində yerləşdiriləcəkdir.

The Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) announces a competition for the financing of projects in the fields of education, science, research, and support for small and medium enterprises (SMEs) in accordance with the 'Regulations on the Financing of Education, Science, Research, and Support Projects Related to the Development of Micro, Small, and Medium Entrepreneurship,' approved by the Cabinet of Ministers on September 30, 2020.
Conditions:
- Legal or physical persons that are micro, small, and medium-sized enterprise entities can participate in the competition;
- Projects must relate to one of the fields of education, science, research, or support.;
- Each individual has the right to submit only one project within the competition;
- The duration of the projects should be no less than 3 months and no more than 12 months;
- Projects that are fully funded by other organizations, ongoing, or completed cannot be additionally or repeatedly financed by the Agency;
- All required documents for participation in the competition must be submitted in full;
- The execution of the specified works within the project must commence from December 15, 2024;
- Projects submitted for the competition must be prepared in the Azerbaijani language;
Allocated Financial Resources: The maximum funding amount for each project is set at 20,000 (twenty thousand) AZN
Submission of Project Documents: Project documents will be accepted from September 24, 2024, starting at 09:00 until October 23, 2024, at 18:00 (Note: Project documents submitted before or after the specified time will not be accepted).
Competition Duration: The competition will take place from October 25, 2024, to November 25, 2024.
Small and medium-sized enterprises (SMEs) wishing to participate in the competition can submit the following documents in electronic form (info@smb.gov.az ) or in hard copy directly to the Agency (38C Ziya Bunyadov Street, 1969 neighborhood, “Baku SME House”) from September 24, 2024, 09:00 AM to October 23, 2024, 06:00 PM:
(Note: You can download the relevant documents from the following link: https://smb.gov.az/az/nav/qrant )
The information about the results of the competition will be published on SMBDA's official website, www.smb.gov.az , after November 25, 2024.