Növbəti “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası Zaqatalada keçirilir
“KOB FEST”lər KOB-ların satış imkanlarını artırmaqla yanaşı, sahibkarlar arasında yeni əməkdaşlıqları təşviq edir.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Zaqatala rayonunda “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası keçirilir. Yarmarkada Zaqatala və ətraf bölgələrdən olan 30-a yaxın KOB subyekti öz məhsullarını nümayiş etdirir və satışını həyata keçirir. Yarmarkada əsasən kənd təsərrüfatı və sənaye məhsulları, bal və arıçılıq məhsulları, qurudulmuş meyvələr, çərəzlər, konservlər, suvenirlər, müxtəlif əl işləri, xalça, dəri üzərində tikmələr, taxta üzərində oyma işləri və digər müxtəlif məhsullar təqdim olunur.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mübariz Əhmədzadə və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov belə tədbirlərin bölgədə fəaliyyət göstərən KOB-ların məhsul və xidmətlərinin tanıdılması, satış imkanlarının genişləndirilməsi, mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri arasında əlaqələrin qurulması baxımından əhəmiyyətini vurğulayıblar.
“KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub. Sərgi-satış yarmarkası Mədəniyyət evinin qarşısında oktyabrın 13-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması və satışına dəstək məqsədi daşıyır. Bu tədbir KOB subyektlərinə yeni əməkdaşlıqlar qurmaq, B2B görüşlər keçirmək və satış bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı da yaradır. Bundan əvvəl “KOB FEST” Bakı, Göygöl, Şəki, Gəncə, Masallı və Naxçıvan şəhərlərində keçirilib. Ümumilikdə bu yarmarkalar çərçivəsində 300-ə yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətlərinin satışına dəstək göstərilib.

The Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) is organizing a "SME FEST" exhibition and sales fair in the Zagatala region. Around 30 SME entities from Zagatala and surrounding areas are showcasing and selling their products at the fair. The exhibition primarily features agricultural and industrial products, honey and beekeeping products, dried fruits, nuts, canned goods, souvenirs, various handicrafts, carpets, leather embroidery, wood carvings, and other diverse products.
At the opening ceremony of the event, the head of the Zagatala District Executive Authority, Mubariz Ahmadov, and the Chairman of SMBDA's Board, Orkhan Mammadov, emphasized the significance of such events for promoting the products and services of SMEs operating in the region, expanding sales opportunities, and establishing connections among micro and small entrepreneurship entities.
A cultural and entertainment program has also been organized as part of the "SME FEST." The exhibition and sales fair will be held in front of the Culture House daily from 10:00 AM to 6:00 PM until October 13.
It should be noted that the "SME FEST" exhibition and sales fairs aim to support the promotion and sale of products and services produced by micro and small entrepreneurs operating in the regions. This event also provides SME entities with opportunities to establish new collaborations, conduct B2B meetings, and enhance their sales skills. Previously, "SME FEST" has been held in Baku, Goygol, Sheki, Ganja, Masally, and Nakhchivan. Overall, these fairs have supported the sale of products and services from approximately 300 SME entities.