Avropa İttifaqı ilə əməkdaşlıq müzakirə edilib
COP29 çərçivəsində Avropa Komissiyasının qonşuluq və genişlənmə danışıqları üzrə baş direktoru ilə keçirilən görüşdə iqtisadi və investisiya sahələri üzrə potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov COP29 çərçivəsində Avropa Komissiyasının qonşuluq və genişlənmə danışıqları üzrə baş direktoru Gert Yan Koopmanla görüşüb.
Görüşdə Aİ-Azərbaycan əməkdaşlığının inkişafı və regional tərəfdaşlıq haqqında müzakirələr aparılıb. Azərbaycanın qlobal çağırışlara töhfələri, yaşıl gündəliyin təşviqi ilə bağlı atılan addımlar nəzərdən keçirilib. Dayanıqlı inkişafın təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirilən iqtisadi islahatlar, regional layihələrin əhəmiyyəti və qlobal tərəfdaşlığın prioritetləri müzakirə edilib. İqtisadi və investisiya sahələri üzrə potensial əməkdaşlıq imkanları istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Potential opportunities for cooperation in the economic and investment fields were discussed at the meeting with the Director-General of the European Commission for Neighborhood and Enlargement Negotiations within the framework of COP29.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Gert Jan Koopman, the Director-General for Neighbourhood and Enlargement Negotiations of the European Commission, held within COP29.
Discussions were held during the meeting on the development of the EU-Azerbaijan cooperation and the regional partnership. Azerbaijan’s contributions to global challenges and the steps taken to promote the green agenda were reviewed. The economic reforms implemented to ensure sustainable development, the importance of regional projects and the priorities of global partnership were discussed. Views were exchanged on potential cooperation opportunities in the economic and investment fields.