Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının icraçı direktoru ilə görüş keçirilib
Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyası ilə biznes tərəfdaşlığının gücləndirilməsi və bərpaolunan enerji sahəsində birgə fəaliyyətin təşviqi imkanları müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov COP29 çərçivəsində Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının icraçı direktoru Mixael Harms ilə görüşüb.
Tərəflər bu gün İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə COP29 çərçivəsində “Yaşıl transformasiya” mövzusunda Almaniya-Azərbaycan yüksək səviyyəli biznes dialoqunun keçirilməsinin əhəmiyyətinə toxunub, ölkələrimiz arasında sənaye, ticarət, investisiyaların təşviqi və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri üzrə əməkdaşlığın inkişafını vurğulayıblar. Həmçinin, Almaniya şirkətlərinin Azərbaycanda fəaliyyəti, biznes tərəfdaşlığının gücləndirilməsi və bərpaolunan enerji sahəsində birgə fəaliyyətin təşviqi imkanları müzakirə olunub.
Görüşdə ölkəmizdə keçirilən COP29 çərçivəsində irəli sürülən əsas təşəbbüslər barədə məlumat verilib. Azərbaycanın qlobal təşəbbüslərə töhfələri və həyata keçirilən “yaşıl” layihələr yüksək qiymətləndirilib.
Tərəflər iqtisadi münasibətlərin inkişafı, qarşılıqlı biznes və ticarət əlaqələrinin dərinləşdirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparıblar.

Opportunities for strengthening business partnerships with the German Eastern Business Association and promoting joint activities in the renewable energy sector were discussed.
As part of COP29, Minister of Economy Mikayıl Cabbarov met with Michael Harms, Executive Director of the German Eastern Business Association.
The parties highlighted the importance of holding the Germany-Azerbaijan High-Level Business Dialogue on "Green Transformation," organized jointly by the Export and Investment Promotion Agency (AZPROMO) and the German Eastern Business Association as part of COP29. They emphasized the development of cooperation between the two countries in industry, trade, investment promotion, and various economic sectors. Additionally, discussions were held on the activities of German companies in Azerbaijan, strengthening business partnerships, and promoting joint initiatives in the renewable energy sector.
The meeting provided information on the key initiatives proposed within the framework of COP29 held in Azerbaijan. Azerbaijan's contributions to global initiatives and the "green" projects being implemented were highly appreciated.
The parties held discussions on the development of economic relations and the deepening of mutual business and trade ties.