İlin ilk hərracı: müəssisə və nəqliyyat vasitələri özəlləşdirilib
Hərracda 6.150.000 manata "Bakı Beton Konstruksiyaları" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyət özəlləşdirilib. Müəssisədə müxtəlif markalı betonla yanaşı, beton və dəmir-beton borular, bardürlar, dəmir-beton konstruksiyalar, su novları, plitələr, bloklar və s. məhsulların istehsalı mümkündür.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən bu ilin ilk hərracı təşkil olunub. Hərracda 1 müəssisə, 26 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib. Əmlaklara ümumilikdə 129 sifariş qəbul olunub, bunun 29-u elektron qaydada həyata keçirilib.
Özəlləşdirilən müəssisə "Bakı Beton Konstruksiyaları" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətidir. 6.150.000 manata satılan müəssisənin ümumi tikili sahəsi 9.267 kvadratmetr, torpaq sahəsi isə 64.483 kvadratmetrdir. Müəssisədə müxtəlif markalı betonla yanaşı, beton və dəmir-beton borular, bardürlar, dəmir-beton konstruksiyalar, su novları, plitələr, bloklar və s. məhsulların istehsalı mümkündür.
Nəqliyyat vasitələri üzrə sifarişin çox olması hərracı rəqabətli edib. Belə ki, start qiyməti 6.750 manat olan “Sobol” markalı avtomobil 10.000 manata, 11.250 manat olan “BMW 740 Li” markalı avtomobil 15.000 manata satılıb.
Hərracda satılan əmlakların siyahısı ilə https://clck.ru/3FcemE linki vasitəsilə tanış olmaq olar.
Qeyd edək ki, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi üzrə növbəti hərraclar 14, 28 və 30 yanvar tarixlərində keçiriləcək. Hərraclara səhmdar cəmiyyətinin səhm paketi və nəqliyyat vasitələri çıxarılıb.
İştirak etmək istəyənlər www.emlak.gov.azwww.auksion.gov.az internet saytlarından hərraca çıxarılan əmlaklar üzrə seçim edə bilərlər.
Özəlləşmədə iştirak etmək istəyən şəxslər hərracın keçiriləcəyi tarixə ən geci 3 bank günü qalanadək seçim edib, qeydiyyatdan keçə, dövlət əmlakının ilkin hərrac qiymətinin 10%-i məbləğində beh ödəməklə sifarişçi statusu əldə edə bilərlər.

"Baku Concrete Constructions" Limited Liability Company was privatized at the auction for 6,150,000 manats. In addition to various brands of concrete, the enterprise can produce concrete and reinforced concrete pipes, curbs, reinforced concrete structures, water channels, slabs, blocks, and other products.
The first auction of this year was organized by the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy. One enterprise and 26 vehicles were privatized at the auction. A total of 129 orders for properties were received, 29 of which were made electronically.
The privatized enterprise is "Baku Concrete Constructions" Limited Liability Company. The total building area of the enterprise, which was sold for 6,150,000 manats, is 9,267 square meters, and the land area is 64,483 square meters. In addition to various brands of concrete, the enterprise can produce concrete and reinforced concrete pipes, curbs, reinforced concrete structures, water channels, slabs, blocks, and other products.
The high volume of orders for vehicles made the auction competitive. Thus, the "Sobol" brand car, with a starting price of 6,750 manats, was sold for 10,000 manats, and the "BMW 740 Li" brand car, with a starting price of 11,250 manats, was sold for 15,000 manats.
The list of properties sold at the auction can be found at https://clck.ru/3FcemE.
It should be noted that the next auctions for the privatization of state property will be held on January 14, 28 and 30. The shares of the joint-stock company and vehicles were put up for auction.
Those intending to participate can choose from the properties being auctioned on the websites www.emlak.gov.az and www.auksion.gov.az.
Persons wishing to participate in privatization can choose, register and obtain customer status no later than 3 banking days before the auction date by paying a deposit of 10% of the initial auction price of state property.