Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri ilə görüş keçirilib
Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri ilə görüşdə gündəlikdə olan əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Beynəlxalq Valyuta Fondunun (BVF) Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Beynəlxalq təşkilatın nümayəndə heyətinə ölkəmizdə iqtisadi artım, inflyasiya, idxal və ixrac göstəriciləri, maliyyə sektorunda çağırışlar haqqında məlumat verilib.
Görüş zamanı BVF-nin Azərbaycan üzrə missiyasının fəaliyyəti üzrə nəticələrin təqdimatı olub. Tərəflər iqtisadi şaxələndirmədə özəl sektorun rolunun artırılması və dayanıqlı maliyyə imkanlarının təmin edilməsi, vergi islahatları, dövlət-özəl tərəfdaşlığının, şəffaflığın və iqlim fəaliyyətinin gücləndirilməsi, həmçinin dövlətə məxsus müəssisələrin fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi barədə müzakirələr aparıblar.

A meeting was held with the head of the International Monetary Fund (IMF) mission for Azerbaijan, during which cooperation issues on the agenda were discussed.
The Minister of Economy, Mikayıl Jabbarov, met with the head of the IMF mission for Azerbaijan, Anna Bordon, and her delegation.
The delegation of the international organization was briefed on economic growth, inflation, import and export indicators, and challenges in the financial sector in our country.
During the meeting, a presentation was made on the results of the IMF mission's activities in Azerbaijan. The parties discussed increasing the role of the private sector in economic diversification and ensuring sustainable financial opportunities, tax reforms, strengthening public-private partnerships, transparency, and climate action, as well as improving the operations of state-owned enterprises.