İsrailin Maliyyə Nazirliyində nazir Zeyev Elkinlə görüşdə iqtisadi münasibətlərin perspektivləri, Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın növbəti iclasının keçirilməsi müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İsrailin Maliyyə Nazirliyində nazir, Azərbaycan-İsrail Birgə Hökumətlərarası Komissiyasının həmsədri Zeyev Elkin ilə görüşüb.
Videokonfrans formatında keçirilən görüşdə ölkələrimiz arasında iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdiyi vurğulanıb. İsraillə həyata keçirilən investisiya layihələrinin hazırkı vəziyyəti, eləcə də müzakirə mərhələsində olan layihələr barədə məlumat verilib. Diqqətə çatdırılıb ki, ticarət, investisiya, innovasiyalar, rəqəmsal inkişaf, ətraf mühit və digər sahələr üzrə tərəfdaşlığın genişləndiilməsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi üçün münbit zəmin var.
Tərəflər qarşılıqlı iqtisadi münasibətlərin perspektivləri, həmçinin Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın növbəti iclasının keçirilməsi haqqında müzakirələr aparıblar.

A meeting was held at the Israeli Ministry of Finance with Minister Zeev Elkin, where the perspectives of economic relations and the holding of the next session of the Joint Intergovernmental Commission were discussed.
Economy Minister Mikayıl Jabbarov met with Zeev Elkin, the Minister of Finance of Israel and co-chair of the Azerbaijan-Israel Joint Intergovernmental Commission.
The videoconference highlighted the development of economic relations between our countries. Information was shared about the current status of investment projects with Israel, as well as projects under discussion. It was emphasized that there is a fertile ground for expanding partnership in areas such as trade, investment, innovation, digital development, the environment, and the implementation of joint projects.
The parties discussed the prospects of mutual economic relations, as well as the holding of the next meeting of the Joint Intergovernmental Commission.