İqtisadiyyat Nazirliyində Türkiyə nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüşdə birgə layihələrin perspektivləri və iqtisadi tərəfdaşlığın prioritet istiqamətləri nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyə Böyük Millət Məclisinin millət vəkilləri Hulusi Akar, Mehmet Muş, Feyzi Berdibek və Kayseri Böyükşəhər bələdiyyəsinin sədri Memduh Büyükkılıçla görüşüb.
Görüşdə dövlət başçılarının birgə səyləri ilə qardaş və dost ölkələrimiz arasında əlaqələrin daha da dərinləşdiyi və müttəfiqlik səviyyəsinə yüksəldiyi vurğulanıb. Türkiyənin Azərbaycanın əsas ticarət tərəfdaşlarından biri olduğu, enerji əməkdaşlığı və birgə reallaşdırılan layihələrin hər iki ölkənin iqtisadiyyatına, eləcə də regional inkişafa əhəmiyyətli töhfələr verdiyi qeyd edilib. Türk şirkətlərinin ölkəmizdə müxtəlif sahələr üzrə aktiv fəaliyyət göstərdiyi, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə bir sıra infrastruktur layihələrində iştirakı diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər işbirliyinin daha da genişləndirilməsi üçün böyük potensialın olduğunu bildiriblər. Birgə layihələrin perspektivləri və iqtisadi tərəfdaşlığın prioritet istiqamətləri nəzərdən keçirilib.

At the meeting held at the Ministry of Economy with the Turkish delegation, the prospects of joint projects and the priority areas of economic partnership were reviewed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with members of the Grand National Assembly of Turkey, Hulusi Akar, Mehmet Mush, Feyzi Berdibek, and the Mayor of Kayseri Metropolitan Municipality, Memduh Buyukkılıch.
At the meeting, it was emphasized that, through the joint efforts of the heads of state, the relations between our brotherly and friendly countries have deepened further and reached the level of alliance. It was noted that Turkey is one of Azerbaijan's main trading partners, and that energy cooperation and jointly implemented projects significantly contribute to the economies of both countries as well as to regional development. It was also highlighted that Turkish companies are actively operating in various sectors in Azerbaijan and are participating in several infrastructure projects in the liberated territories.
The parties stated that there is great potential for further expanding cooperation. They reviewed the prospects of joint projects and the priority areas of economic partnership.