Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru ilə potensial əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru xanım Roland Praysla görüşüb.
Görüşdə əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub, Dünya Bankı Qrupu ilə işbirliyi çərçivəsində infrastruktur, məşğulluq və digər sahələrdə həyata keçirilən layihələrin ölkəmizdə iqtisadi inkişafı dəstəklədiyi vurğulanıb. Qurumun Azərbaycanın inkişaf səylərinə sadiq olduğu diqqətə çatdırılıb. 2025-2029-cu illər üzrə yeni Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivəsinin tərəfdaşlıq münasibətlərini daha da möhkəmləndirəcəyi, Azərbaycanın daha yaşıl və inklüziv iqtisadiyyata keçidini dəstəkləyəcəyi qeyd olunub.
Tərəflər "Yaşıl və dayanıqlı şəhərlər" layihəsi çərçivəsində birgə fəaliyyət, infrastruktur və bərpaolunan enerji sahələrində təşəbbüslər və digər potensial əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Meeting held with World Bank's regional director for South Caucasus
At the Ministry of Economy, a discussion was held regarding potential areas of cooperation with the World Bank's Regional Director for the South Caucasus.
Minister of Economy Mikayıl Jabbarov met with Mrs. Roland Prays, the World Bank's Regional Director for the South Caucasus.
The meeting expressed satisfaction with the cooperation, highlighting that the projects implemented in infrastructure, employment, and other sectors within the framework of the World Bank Group's partnership have supported the economic development in Azerbaijan. It was emphasized that the institution remains committed to Azerbaijan's development efforts. The new Country Partnership Framework for 2025-2029 is expected to further strengthen the partnership and support Azerbaijan's transition to a greener and more inclusive economy.
The parties exchanged views on joint activities within the framework of the "Green and Sustainable Cities" project, initiatives in infrastructure and renewable energy sectors, as well as other potential areas of collaboration.