“MOL Group” şirkətinin prezidenti ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində Macarıstanın "MOL Group" şirkətinin prezidenti ilə görüşdə enerji sahəsində fəaliyyətin şaxələndirilməsi müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Macarıstanın "MOL Group" şirkətinin prezidenti Zolt Hernadi ilə görüşüb.
Görüşdə “MOL Group” şirkəti ilə səmərəli əməkdaşlıq münasibətlərindən məmnunluq ifadə edilib. Enerji təhlükəsizliyi məsələləri və enerji resurslarının şaxələndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Azərbaycanın bu istiqamətdə etibarlı tərəfdaş kimi rolu qeyd edilib.
Tərəflər “Mol Group”un ölkəmizdəki fəaliyyəti və gələcək işbirliyi imkanlarını müzakirə ediblər. MOL və SOCAR arasında tərəfdaşlığın inkişafı və enerji sahəsində fəaliyyətin genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, “MOL Group” beynəlxalq, inteqrasiya olunmuş neft, qaz, neft-kimya və pərakəndə satış şirkətidir. Şirkət 30-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir. “Azəri-Çıraq-Günəşli” layihəsinin 3-cü ən böyük səhmdarı olan “MOL Group” Azərbaycan da daxil olmaqla 9 ölkədə kəşfiyyat və hasilat aktivlərinə malikdir.

Meeting held with president of “MOL Group”
At the Ministry of Economy, a meeting was held with the president of Hungary's "MOL Group" company, during which the diversification of activities in the energy sector was discussed.
Economy Minister Mikayil Jabbarov met with Zolt Hernadi, President of Hungary's "MOL Group" company, who is visiting our country as part of the Baku Energy Week.
During the meeting, satisfaction was expressed with the effective cooperation relations with “MOL Group.” The importance of energy security issues and diversification of energy resources was emphasized. Azerbaijan’s role as a reliable partner in this area was highlighted.
The parties discussed MOL Group’s operations in Azerbaijan and prospects for future cooperation. They exchanged views on the development of the partnership between MOL and SOCAR, as well as the expansion of activities in the energy sector.
It should be noted that MOL Group is an international, integrated oil, gas, petrochemical, and retail company operating in more than 30 countries. As the third largest shareholder in the “Azeri-Chirag-Gunashli” project, MOL Group holds exploration and production assets in nine countries, including Azerbaijan.