Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankı ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə olunub
Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankının Azərbaycanın özəl bankları ilə əməkdaşlığı investisiya imkanlarının artırılmasına mühüm töhfə verir.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankının (QDTİB) prezidenti Serhat Köksal ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın QDTİB ilə əməkdaşlığının uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə olunub. Qeyd edilib ki, Bankın ölkəmizdə həyata keçirdiyi fəaliyyət və sahibkarların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində Azərbaycanın özəl bankları ilə əməkdaşlığı biznes mühitinin inkişafına, sahibkarlığın dəstəklənməsinə və qeyri-neft sektorunda investisiya imkanlarının artırılmasına mühüm töhfə verir.
Tərəflər QDTİB-in Azərbaycanda planlaşdırılan potensial layihələrdə iştirak perspektivlərini müzakirə ediblər. Azərbaycanın iqtisadi inkişaf prioritetləri, strateji infrastruktur layihələri və özəl sektorun maliyyələşmə imkanlarının gücləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

The cooperation of the Black Sea Trade and Development Bank with Azerbaijan’s private banks makes an important contribution to enhancing investment opportunities.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with President of the Black Sea Trade and Development Bank (BSTDB) Serhat Köksal.
At the meeting, satisfaction was expressed with the successful development of Azerbaijan’s cooperation with the BSTDB. It was noted that the Bank’s activities in the country and its collaboration with Azerbaijan’s private banks to expand entrepreneurs’ access to financial resources make a significant contribution to the development of the business environment, support for entrepreneurship, and the enhancement of investment opportunities in the non-oil sector.
The parties discussed the prospects for BSTDB’s participation in potential projects planned in Azerbaijan. Exchanges were held on Azerbaijan’s economic development priorities, strategic infrastructure projects, and the enhancement of financing opportunities for the private sector.