Belarusla iqtisadi əlaqələrin inkişafı imkanları müzakirə edilib
Azərbaycanla Belarus arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, sənaye, əczaçılıq, kənd təsərrüfatı və s. sahələrdə əməkdaşlıq və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Belarus Respublikasının sənaye nazirinin müavini Denis Bakeylə görüşüb.
Görüşdə qarşılıqlı hörmət və etibarlı tərəfdaşlıq prinsiplərinə əsaslanan Azərbaycan-Belarus münasibətlərinin inkişaf etdiyi vurğulanıb, iqtisadi əlaqələrin perspektiv istiqamətləri barədə müzakirə aparılıb. Azərbaycanla Belarus arasında iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının gücləndirilməsi, sənaye, əczaçılıq, kənd təsərrüfatı və s. sahələrdə əməkdaşlıq və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Opportunities for development of economic relations with Belarus discussed
Discussions were held on expanding economic and trade relations between Azerbaijan and Belarus, as well as on cooperation in industry, pharmaceuticals, agriculture, and other areas of mutual interest.
First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Deputy Minister of Industry of the Republic of Belarus, Denis Bakey.
The meeting highlighted the development of Azerbaijan-Belarus relations based on mutual respect and reliable partnership principles, and discussed the prospective directions of economic cooperation. Exchanges of views were held on strengthening Azerbaijan-Belarus economic and trade partnership, as well as on cooperation in industry, pharmaceuticals, agriculture, and other areas of mutual interest.