“Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının final mərhələsi keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində təşkil olunan dördüncü “Uğur yolu” müsabiqəsinin finalçıları komanda ilə işləmək, vaxtın səmərəli idarə olunması, strateji düşünmə və digər bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
İqtisadiyyat Nazirliyində təşkil olunan dördüncü "Uğur yolu" karyera inkişafı proqramının final mərhələsi keçirilib. Bu il daha əhatəli tətbiq olunan müsabiqədə Nazirlik üzrə 4000-ə yaxın əməkdaş iştirak edib. Müsabiqənin virtual test mərhələsində yüksək nəticə əldə edən 300 əməkdaş yarımfinal mərhələsində iştirak hüququ qazanıb. İştirakçılar yarımfinalda simulyasiya xarakterli keyslərin həlli üzrə biliklərini sınayıblar. Nəticədə, 48 nəfər müsabiqənin final mərhələsinə yüksəlib.
Bununla əlaqədar keçirilən tədbirdə çıxış edən iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev iştirakçıları final mərhələsinə vəsiqə qazanmaları münasibətilə təbrik edib. Vurğulanıb ki, insan kapitalının inkişafı ölkəmizdə prioritet istiqamətlərdəndir və bu sahədə həyata keçirilən təşəbbüslər institusional potensialın gücləndirilməsinə xidmət edir. Bildirilib ki, İqtisadiyyat Nazirliyində təşkil olunan “Uğur yolu” proqramı əməkdaşların potensialının müəyyənləşdirilməsi, onların liderlik keyfiyyətlərinin, analitik düşüncə və qərarvermə bacarıqlarının artırılması baxımından önəm daşıyır.  Proqram həmçinin, əməkdaşların peşəkar müstəvidə inkişafının dəstəklənməsinə və perspektivli kadr ehtiyatının formalaşdırılmasına töhfə verir.
Karyera inkişaf proqramının yekun mərhələsində iştirakçılar komanda ilə işləmək, vaxtın səmərəli idarə olunması, strateji düşünmə və digər bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Qeyd edək ki, “Uğur yolu” müsabiqəsinin qalibləri peşəkar bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədilə xüsusi təlim proqramlarında iştirak edəcəklər. Bununla yanaşı, onlar Nazirliyin rəhbər şəxslərinin mentorluğu ilə həyata keçirilən proqrama cəlb olunacaq, karyera inkişafı istiqamətində əlavə imkanlar əldə edəcəklər. Proqram çərçivəsində qaliblərin idarəetmə, strateji planlaşdırma və digər mühüm istiqamətlər üzrə bilik və bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi nəzərdə tutulur.

The finalists of the fourth “Ughur yolu” (Way to Success) competition, organized at the Ministry of Economy, have demonstrated their teamwork, efficient time management, strategic thinking, and other skills.
The final stage of the fourth “Ughur yolu” career development program organized at the Ministry of Economy has been held. In this year's competition, which was implemented more comprehensively, nearly 4,000 employees from across the Ministry participated. Three hundred employees, who had achieved high results in the virtual testing stage of the competition, qualified to participate in the semi-final stage. In the semi-finals, participants tested their knowledge by solving simulation-based cases. As a result, 48 people advanced to the final stage of the competition.
Speaking at the event held in this regard, First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev congratulated the participants on qualifying for the final stage. It was emphasized that the development of human capital is one of the priority directions in our country, and initiatives implemented in this field serve to strengthen institutional capacity. It was noted that the “Ughur yolu” program organized at the Ministry of Economy is of great importance in terms of identifying the potential of employees, enhancing their leadership qualities, analytical thinking, and decision-making skills. The program also contributes to supporting the professional development of employees and establishing a promising talent pool.
In the final stage of the career development program, participants demonstrated their teamwork, efficient time management, strategic thinking, and other skills.
It is noteworthy that the winners of the “Ughur yolu” competition will participate in special training programs aimed at improving their professional knowledge and skills. Additionally, they will be involved in a program conducted under the mentorship of the Ministry's leadership officials and will gain additional opportunities for career growth. Within the framework of the program, the development of the winners' knowledge and skills in management, strategic planning, and other key areas is envisioned.