Polşanın Katovitse şəhərində Ümumdünya Şəhər Forumunun “Daha yaxşı gələcək naminə şəhərlərimizi dəyişdirək” mövzusunda 11-ci sessiyası çərçivəsində panel görüşü keçirilib.
Tədbirdə iştirak edən İqtisadiyyat Nazirliyinin Ərazilərin bərpası və inkişafı şöbəsinin müdiri Zamin Bədirxanov 2030-cu ilədək Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafına dair Milli Prioritetlərində müəyyən olunmuş hədəflər və işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa quruculuq işləri, regionun iqtisadi potensialı barədə məlumat verib. Panel görüşdə işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə dayanıqlı məskunlaşmanın, bölgənin iqtisadi fəaliyyətə reinteqrasiyasının, məşğulluğun və davamlı inkişafın təmin edilməsi üçün yaradılan əlverişli mühitə dair video-çarx nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, Ümumdünya Şəhər Forumu BMT-nin Yaşayış Məskənləri Proqramı (UN-HABITAT) tərəfindən hər iki ildən bir keçirilir və sürətli urbanizasiyanın yaratdığı problemlərə həsr olunur.

In the Polish city of Katowice, a panel meeting was held as part of the 11th session of the World Urban Forum "Let's change our cities for a better future".
Taking part in the event, Zamin Badirkhanov, Head of the Department of Territorial Reconstruction and Development of the Ministry of Economy, informed about the goals set in the National Priorities for the Social and Economic Development of Azerbaijan until 2030, the reconstruction work carried out in the liberated territories, and the economic potential of the region. The panel session showed a video about an enabling environment created to ensure sustainable resettlement, regional reintegration into economic activity, employment and sustainable development in our liberated territories
It is worthy of note that the World Urban Forum is held every two years by the UN-Habitat Program and is dedicated to the problems caused by rapid urbanization.