İyulun 5-dən etibarən Hökumət Evi kimi tanınan inzibati binada (Bakı şəhəri, Ü.Hacıbəyli küçəsi, 84) yerləşən dövlət qurumları tərəfindən vətəndaşların qəbulunun vahid və əlaqələndirilmiş şəkildə həyata keçirilməsi məqsədilə yaradılan Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Mərkəzdə vətəndaşların qəbulu İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman), İqtisadiyyat, Energetika, Mədəniyyət və Kənd Təsərrüfatı nazirlikləri, Ailə, Qadın, Uşaq Məsələləri üzrə Dövlət Komitəsi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi, Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC-nin məsul əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilir.
Mərkəz Hökumət Evində yerləşən bütün dövlət orqanlarına vahid məkanda müraciət etmək imkanı yaradır.
Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzində müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş ümumi qəbul sahəsi, videoqəbul otaqları, aidiyyəti məsul şəxslər tərəfindən qəbul üçün xüsusi otaqlar, “Ana və uşaq otağı”, həkim və psixoloq fəaliyyət göstərir.
Mərkəzdə qeyd edilən qurumların mütəxəssisləri ilə yanaşı, könüllülər də qəbula gələn vətəndaşlara köməklik göstərəcək.

The Citizens’ Reception Center, established by the government agencies in the administrative building known as the Government House (84 U.Hajibeyli Street, Baku) in order to receive citizens in a unified and coordinated manner, began to function on July 5.
Citizens are received in the Center by the Commissioner for Human Rights (Ombudsman), senior officials of the Ministries of Economy, Energy, Culture and Agriculture, the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Agency for Intellectual Property, and Melioration and Water Management OJSC.
The Center provides an opportunity to apply to all state bodies located in the Government House in a single place.
The Citizens' Reception Center has a general reception room equipped with modern equipment, video reception rooms, special rooms for reception by relevant officials, a Mother and Child Room, a doctor and a psychologist.
In addition to specialists from the aforesaid agencies in the Center, volunteers will also help citizens.