İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən dövlət əmlakının özəlləşdirilməsinin sürətləndirilməsi və idarə edilməsinin səmərəliliyinin artırılması məqsədilə hərracların keçirilməsi davam etdirilir. Dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi ilə bağlı növbəti hərrac 19 iyulda keçirilib. Hərracda 1 yarımçıq tikili və 8 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib.
Ötən hərraclarda olduğu kimi, bu dəfə də nəqliyyat vasitələrinin özəlləşdirilməsində rəqabət müşahidə edilib. Belə ki, ilkin satış qiyməti 6.000 manat olan “Chevrolet Nival” markalı avtomobilə edilən ən son təklif 9.700 manatadək yüksəlib.
Özəlləşdirilən yarımçıq tikili Xaçmaz rayonunun Nabran kəndində yerləşir.
19 iyul hərracında özəlləşdirilmiş əmlaklar üzrə dövlət büdcəsinə 96.750 manat vəsaitin ödənilməsi nəzərdə tutulur.
Hərracda özəlləşdirilən dövlət əmlaklarının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: ( https://clck.ru/sKmjK )
Məlumat üçün bildiririk ki, cari ay üzrə növbəti hərraclar 21 və 26 iyul tarixlərində keçiriləcək.
Hər kəs Xidmətin rəsmi saytından (emlak.gov.az) və ya Özəlləşdirmə portalından (privatization.az) hərraca çıxarılan dövlət əmlakı üzrə seçim edə bilər. Elektron Xidmətlər Portalından (e-emlak.gov.az) müvafiq hərrac xidmətini seçərək qeydiyyatdan keçib, dövlət əmlakının ilkin hərrac qiymətinin 10 faizi məbləğində behi ödəyib hərracda iştirakçı statusu almaq mümkündür. Sifarişçilər hərraclara onlayn formada da qoşula bilər.

The State Service for Property Issues under the Ministry of Economy continues to organize auctions to speed up the privatization of state property and improve the efficiency of its management. The regular auction for the privatization of state property was held on July 19, where one unfinished building and 8 vehicles were privatized.
Like the recent auctions, this auction was also competitive with great interest in the privatization of vehicles. So, the last offer for a Chevrolet Nival with a starting sale price of 6,000 manats has grown to 9,700 manats.
The privatized unfinished building is located in the village of Nabran, Khachmaz.
96,750 manats will be paid to the state budget on the properties privatized at auction on July 19.
The list of state property privatized at the auction can be found at: ( https://clck.ru/sKmjK )
Please be informed that regular auctions for this month will take place on July 21 and 26, 2022.
Everyone can make a choice on the state property put up for auction on the official website of the Service (emlak.gov.az) or the Privatization Portal (privatization.az). By selecting the relevant auction service from the Electronic Services Portal (e-emlak.gov.az), it is possible to register for the auction and obtain the customer status after making the advance payment in the amount of 10% of initial auction price of state property. Customers can also join the auctions online.