Məlumat verildiyi kimi, İqtisadiyyat Nazirliyinin və Nazirlik yanında dövlət xidmətlərinin səlahiyyətlərinə aid edilmiş məsələlərlə bağlı müraciətlərin cavablandırılmasının daha da asanlaşdırılması və vətəndaşların məmnunluq səviyyəsinin yüksəldilməsi məqsədilə Nazirlik üzrə vahid platforma – “195-1” Çağrı Mərkəzi yaradılıb və bu il mayın 4-dən fəaliyyətə başlayıb.
2022-ci ilin may və iyun ayları ərzində, 63 minə yaxını canlı rejimdə, qalanları isə səsli menyu xidməti vasitəsilə olmaqla Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə, 91 minə yaxın müraciət olub.
Daxil olmuş müraciətlər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər üzrə müvafiq tədbirlər görülüb və müraciət edən şəxslərə cavab verilib.

As reported, in order to facilitate response to calls related to issues falling under the powers of the Ministry of Economy and Public Services under the Ministry, and to enhance the level of satisfaction of citizens, a single platform for the Ministry – Call Center "195-1" was created and started working on May 4 this year.
In May and June 2022, the Call Center received about 91 thousand calls, of which about 63 thousand were in real time, and the rest through the voice menu service.
The calls received were answered promptly, accompanied by appropriate measures requiring investigation, and applicants were provided with answers.