İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli Özbəkistanın “Uzavtosanoat” SC-nin İdarə Heyətinin sədri Şavkat Umurzakov və General Motors International şirkətinin vitse prezidenti Coni Saldana ilə görüşüb.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin müavini Azərbaycan-Özbəkistan tərəfdaşlığının və iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişaf etdiyi barədə məlumat verib. Qeyd edilib ki, ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsi artır, qarşılıqlı investisiya qoyuluşları sahəsində əməkdaşlıq genişlənir. Bununla belə, tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün böyük imkanlar var.
Özbəkistan şirkətləri işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə həyata keçirilən biznes layihələrində fəal iştiraka dəvət olunub.
“Uzavtosanoat” SC-nin İdarə Heyətinin sədri Şavkat Umurzakov ölkəsində Azərbaycanla əməkdaşlığın inkişafına böyük önəm verildiyini vurğulayıb, tərəfdaşlığın inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər maşınqayırma sahəsində əməkdaşlığın inkişafı, o cümlədən digər ölkələrin bazarlarına birgə ixracın genişləndirilməsi barədə müzakirə aparıblar.
Qeyd: “Uzavtosanoat” SC şirkəti minik və yük avtomobillərinin, avtobusların və avtomobil komponentlərinin istehsalı və satışı sahəsində fəaliyyət göstərir. Şirkətin əsas istehsal çeşidinə “Chevrolet”, “Ravon” brendinə məxsus minik avtomobilləri və “ISUZU” markalı avtobuslar daxildir.

Deputy Minister of Economy Samed Bashirli has met with the Chairman of Uzavtosanoat State Company’s Board Shavkat Umurzakov and Vice President of General Motors International Johnny Saldana.
The Deputy Minister of Economy informed at the meeting that the Azerbaijani-Uzbek partnership and trade and economic ties are developing, with the increase of the trade turnover between our countries and expansion of cooperation in the field of mutual investments. However, there is great scope for strengthening the partnership.
Uzbek companies were invited to actively participate in business projects implemented in our liberated territories.
The Chairman of Uzavtosanoat SC’s Board Shavkat Umurzakov underlined the great emphasis placed by Uzbekistan on the development of cooperation with Azerbaijan, sharing his views on the areas of partnership development.
The sides talked of the development of cooperation in the field of mechanical engineering, including the expansion of joint exports to the markets of other countries.
Note: SC Uzavtosanoat operates in the production and sale of cars and trucks, buses and car components. The main models of the Company include Chevrolet, Ravon cars and ISUZU buses.