İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən keçirilən hərraclarda vətəndaşlar üçün yaradılmış əlverişli şəraitdən istifadə etməklə rahat şəkildə əmlak sahibinə çevrilə bilərlər. Özəlləşdirilməyə çıxarılan dövlət əmlaklarının müxtəlifliyi isə alıcıya seçim imkanı verir.
Avqustun 30-da keçirilən növbəti hərracda 11 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib və bəzi nəqliyyat vasitəsiləri üzrə rəqabət qeydə alınıb. Belə ki, ilkin satış qiyməti 1.800 manat olan “UAZ” markalı avtomobilə ən son təklif 4.490 manatadək yüksəlib. Bundan başqa, ilkin satış qiyməti 2.000 manata olan “VAZ-2106” markalı maşın 3.680 manata özəlləşdirilib.
Hərracda özəlləşdirilən nəqliyyat vasitələrinin siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://bit.ly/3e4lGuz)
Məlumat üçün bildiririk ki, sentyabr ayı üzrə növbəti hərraclar 6, 13 və 27 sentyabr tarixlərində keçiriləcək.
Hər kəs Xidmətin rəsmi saytından (emlak.gov.az) və ya Özəlləşdirmə portalından (privatization.az) hərraca çıxarılan dövlət əmlakı üzrə seçim edə bilər. Elektron Xidmətlər Portalından (e-emlak.gov.az) müvafiq hərrac xidmətini seçərək qeydiyyatdan keçib, dövlət əmlakının ilkin hərrac qiymətinin 10 faizi məbləğində behi ödəyib hərracda iştirakçı statusu almaq mümkündür. Sifarişçilər hərraclara onlayn formada da qoşula bilərlər.

August 30th auction sold 11 vehicles
At auctions held by the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy, citizens can easily become owners of property, taking advantage of the favorable conditions available for them. The variety of state property offered for privatization gives the buyer a choice.
At the next auction, held on 30 August, 11 vehicles were privatized, with a competition for some vehicles. Thus, the latest offer for the UAZ, the initial sale price of which was 1,800 manats, has increased to 4,490 manats. In addition, the VAZ-2106, the initial price of which was 2,000 manats, was privatized for 3,680 manats.
The list of vehicles privatized at the auction can be found at: (https://bit.ly/3e4lGuz)
Please be informed that the next auctions for September will be held on September 6, 13 and 27.
Everyone can make a choice on the state property put up for auction on the official website of the Service (emlak.gov.az) or the Privatization Portal (privatization.az). By selecting the relevant auction service from the Electronic Services Portal (e-emlak.gov.az), it is possible to register for the auction and obtain the customer status after making the advance payment in the amount of 10% of initial auction price of state property. Customers can also join the auctions online.