İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Bolqarıstanın iqtisadiyyat və sənaye naziri Nikola Stoyanovla görüşündə Azərbaycan-Bolqarıstan iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının inkişafı müzakirə edilib.
Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri ölkələrimiz arasında münasibətlərin inkişafını, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, xüsusilə enerji sahəsində əlaqələrin genişləndiyini vurğulayıb. Ölkəmizin əlverişli işgüzar mühitini, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin iqtisadi potensialını diqqətə çatdıran nazir Bolqarıstan şirkətlərini Azərbaycanın işgüzar mühitindən yararlanmağa və fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Bolqarıstanın iqtisadiyyat və sənaye naziri Nikola Stoyanov ölkəsinin ikitərəfli münasibətlərin inkişafında maraqlı olduğunu, iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsinin digər sahələrdə də tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsinə töhfə verəcəyini qeyd edib.
Tərəflər iqtisadi əməkdaşlığın perspektiv istiqamətləri, investisiya imkanlarının müəyyənləşdirilməsi, nəqliyyat-tranzit sahəsində əlaqələr və Bolqarıstana qaz tədarükü ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıb.

Fostering the Azerbaijani-Bulgarian trade and economic cooperation was focused on at the meeting between Economy Minister Mikayil Jabbarov and Bulgarian Minister of Economy and Industry Nikola Stoyanov.
The Azerbaijani Minister of Economy voiced the importance of fostering relations between our countries, and expanding ties in various sectors of the economy, especially in the energy sector. Underlining the favorable business environment of our country and the economic potential available in our liberated territories, the Minister invited Bulgarian companies to take advantage of the business environment of Azerbaijan and actively cooperate.
Minister of Economy and Industry of Bulgaria Nikola Stoyanov noted that his country is keen to the development of bilateral relations, and the expansion of economic ties will help strengthen partnerships in other areas.
The sides exchanged views on promising areas of economic cooperation, identification of investment opportunities, relations in the field of transport and transit, and gas supplies to Bulgaria.