İqtisadiyyat nazirinin müavini Rövnəq Abdullayev Pakistan İslam Respublikasının neft üzrə dövlət naziri Musadik Malik ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinin inkişaf etdiyi vurğulanıb, ölkəmizin təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə reallaşan beynəlxalq əhəmiyyətli iri neft-qaz layihələrinin önəmi qeyd edilib. Diqqətə çatdırılıb ki, ticarət Pakistanla tərəfdaşlığın əsas istiqamətlərindəndir və bu sahəyə xüsusi töhfə verəcək Preferensial Ticarət Sazişinin imzalanması istiqamətində işlər davam etdirilir.
Tərəflər enerji, tranzit-logistika və sənaye sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə layihələrin icrası, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə həyata keçirilən layihələrdə Pakistan şirkətlərinin iştirakı barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Deputy Minister of Economy Rovnag Abdullayev met with the Minister of State for Petroleum of the Islamic Republic of Pakistan Musadik Malik.
The meeting emphasized the development of Azerbaijani-Pakistani relations and the importance of large international oil and gas projects implemented with the initiative and active participation of our country. As reported, trade is one of the main areas of partnership with Pakistan, and efforts continue on the signing of the Preferential Trade Agreement, which will make a special contribution to this area.
The sides exchanged views on expanding cooperation in the energy, transit and logistics and industrial sectors, the implementation of joint projects, and the participation of Pakistani companies in projects implemented in our liberated territories.