İqtisadiyyat Nazirliyində təşkil olunan növbəti "Uğur yolu" karyera inkişafı proqramının final mərhələsi keçirilib. Finalçılar komanda daxilində müxtəlif tapşırıqların həllində iştirak ediblər.
Bununla əlaqədar keçirilən tədbirdə çıxış edən iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının final mərhələsinin iştirakçılarını təbrik edib və müsabiqənin intellektual səviyyəsi, idarəçilik keyfiyyətləri, bilik və bacarıqları yüksək olan şəxslərin müəyyən edilməsi, yeni nəsil idarəçilərin hazırlanması və əməkdaşların karyera inkişafında xüsusi rolunu vurğulayıb. Nazir əməkdaşların təcrübə və strateji düşüncə bacarıqlarının artırılmasına, onlar arasında intellektual, peşəkar əlaqələr qurulmasında əlavə imkanlar yaradan bu proqramın rəqabətli insan kapitalının inkişafına əhəmiyyətli töhfə verən növbəti faydalı layihə olduğunu vurğulayıb.
Sonra finalçılar “Azərbaycan Respublikasının 2022‒2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası” üzrə müxtəlif mövzularda təqdimatlarla çıxış ediblər. Təqdimatlar rəhbər şəxslər tərəfindən dinlənilib və qiymətləndirilib.
Qeyd: İqtisadiyyat Nazirliyində “Uğur yolu” müsabiqəsi artıq ikinci dəfədir ki, təşkil olunur. Əvvəlki müsabiqənin qalibləri kimi, bu müsabiqədə qalib gələnlər də müxtəlif təlimlərə, kouçinq sessiyalarına cəlb olunacaq və Nazirliyin rəhbərləri ilə mentorluq proqramında iştirak edəcəklər.

The final stage of the regular career development program "Path to Success", organized by the Ministry of Economy, took place. The finalists were involved in solving various problems within the team.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov, making a speech at the event, congratulated the participants of the final stage of the "Path to Success" and emphasized the special role of the competition in identifying individuals with a high intellectual level, managerial qualities, knowledge and skills, training new generation managers and career growth of employees. As reported by the Minister, this program, which creates additional opportunities for improving the experience and strategic thinking skills of employees and establishing intellectual and professional relations between them, is another useful project that makes a significant contribution to the development of competitive human capital.
The finalists then made presentations on various topics related to “Strategies for Socio-Economic Development of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026”. The presentations were listened to and evaluated by the top management.
Note: The "Path to Success" is held at the Ministry of Economy for the second time. The winners of this competition will be involved in various trainings, coaching sessions and will participate in a mentoring program with top management of the Ministry, just like the winners of the previous competition.