İqtisadiyyat Nazirliyinin İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi (İZİA) və Medianın İnkişafı Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə KİV nümayəndələri üçün “Sənayenin müasir üsullar və yeni texnologiyalarla inkişafı: Sənaye zonaları və aqroparklar” mövzusunda təlim təşkil olunub. İZİA-nın Peşə Təhsil Mərkəzində keçirilən təlimdə qurumun şöbə müdirləri Emil Hacıyev və Amir Məmmədov “Sənaye zonalarında sahibkarlıq subyektinin inkişafı üçün əlverişli imkanlar, vergi və gömrük güzəştləri, rezident anlayışı və rezidentlərin qeydiyyatı proseduru”, “Kənd təsərrüfatında innovativlik: Aqroparklar” mövzularında təqdimatlar edib.
Tədbirdə mövzularla bağlı müzakirələr aparılıb, jurnalistlərin sualları cavablandırılıb.
Sonra İZİA-nın Peşə Təhsil Mərkəzinin direktoru Yadullah Babayev rəhbərlik etdiyi təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti barədə iştirakçılara məlumat verib.
Təlimin sonunda İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Fuad Məhərrəmov və Medianın İnkişafı Agentliyinin şöbə müdiri Natiq Məmmədli KİV nümayəndələrinə sertifikatlar təqdim ediblər.

The Agency for Development of Economic Zones (ADEZ) of the Ministry of Economy and the Media Development Agency organized a joint training for media representatives on the topic “Development of Industry with Modern Methods and New Technologies: Industrial Zones and Agroparks”. At the training held at ADEZ Vocational Education Center, the Heads of the Departments of the Agency Emil Hajiyev and Amir Mammadov made presentations on the topics “Favorable Opportunities, Tax and Customs Benefits for Entrepreneurship Development in Industrial Zones, the Concept of Resident and Residents Registration Procedure” and “Innovations in Agriculture: Agroparks”.
The event focused on topics, and answered to questions from journalists.
Director of ADEZ Vocational Education Center Yadulla Babayev then made the participants aware of the activities of the Education Center he heads.
At the end of the training, Deputy Chairman of ADEZ Board Fuad Maharramov, and Head of the Media Development Agency Natig Mammadli presented certificates to media representatives.