İqtisadiyyat Nazirliyində təşkil olunan növbəti "Uğur yolu" karyera inkişafı proqramının final mərhələsinin nəticələri açıqlanıb. Nazirliyin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların müsabiqənin finalında iştirak edən 47 əməkdaşından 16 nəfəri 2022-ci il üzrə keçirilən "Uğur yolu" karyera inkişafı proqramının qalibi olub.
İştirakçılar seçim mərhələlərində qabiliyyət, sosial intellekt, idarəçilik potensialı testlərindən keçib, onlayn və əyani formada komanda daxilində biznes tapşırıqların həllində iştirak edərək müvafiq səriştələr üzrə qiymətləndirilib və təqdimatlarla çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, artıq ikinci dəfədir ki. İqtisadiyyat Nazirliyində “Uğur yolu” müsabiqəsi keçirilir. Əvvəlki müsabiqədinin qalibləri kimi, bu müsabiqədə uğur qazananlar da müxtəlif təlimlərə, kouçinq sessiyalarına cəlb olunacaq və Nazirliyin rəhbərləri ilə mentorluq proqramında iştirak edəcəklər.

The results of the final stage of the regular career development program "Path to Success", hosted by the Ministry of Economy, have been announced. 16 out of 47 employees of the institutions that are part of the structure of, and subordinate to the Ministry, who took part in the final stage of the competition became the winners of the 2022 career development program "Path to Success".
At the selection stages, participants passed tests of abilities, social intelligence and managerial potential, took part in online and face-to-face solving business problems in a team, were assessed on relevant competencies and made presentations.
Note that the "Path to Success" competition is held at the Ministry of Economy for the second time. Like the winners of the previous competition, those who succeed in this competition will be involved in various trainings, coaching sessions and will take part in a mentoring program with the upper management of the Ministry.