İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Ağdam Sənaye Parkının rezidentlərinin rahat fəaliyyət göstərməsi üçün mobil şəhərcikdə əlavə 8 modul tipli yataqxana (40 nəfərlik) quraşdırılıb. Bununla da, Sənaye Parkında modul tipli yataqxanaların sayı 16-ya (80 nəfərlik) çatdırılıb.
Bununla yanaşı, Sənaye Parkının ərazisində inzibati binanın tikintisi üçün işlərə start verilib. İnzibati binada iclas otağı, müasir ofis sahələri, təlim mərkəzi, laboratoriya və s. olacaq, sahibkarlara sığorta, bank və gömrük xidmətləri göstəriləcək.
Ağdam Sənaye Parkında, həmçinin əlavə olaraq 2 ədəd 400 kV-luq komplekt transformator məntəqəsi quraşdırılıb və 40 MVA elektrik yarımstansiyasının tikintisinə başlanılıb. Qeyd edək ki, bundan əvvəl Sənaye Parkında 630 kV-luq komplekt transformator məntəqəsi quraşdırılmışdı. Sənaye Parkı sürətli internetlə təmin edilib.
Ümumiyyətlə, Ağdam Sənaye Parkında sahibkarlar üçün geniş biznes imkanları yaradılacaq. Sənaye Parkının rezidentləri qeydiyyata alındıqları tarixdən 10 il müddətinə əmlak vergisindən, torpaq vergisindən, gəlir və ya mənfəət vergisindən, istehsal məqsədilə idxal etdikləri texnikanın, texnoloji avadanlıqların və qurğuların idxalı zamanı ƏDV-dən və 7 il müddətinə gömrük rüsumlarından azad olunacaq. Sənaye Parkının rezidentlərinə əlavə güzəştlərin (xüsusi güzəştli bank kreditlərinin təmin olunması, sosial sığorta ödənişlərinin subsidiyalaşdırılması, kommunal xidmətlərin endirimli tariflə təklif edilməsi, xammal idxalında gömrük və ya ƏDV güzəştləri) də verilməsi nəzərdə tutulur.

Additional 8 modular dormitories (for 40 beds) have been installed in the mobile campus for residents of the Aghdam Industrial Park under the management of the Agency for Development of Economic Zones (ADEZ). As a result, the number of modular dormitories in the Industrial Park increased to 16 (for 80 beds).
Work also began to construct an administrative building on the territory of the Industrial Park. The administrative building will have a meeting room, modern office spaces, a training center, a laboratory, etc., and entrepreneurs will be provided with insurance, banking and customs services.
In addition, two 400 kV complete transformer substations have been installed in Aghdam Industrial Park, and the construction of an electrical substation of 40 MVA has begun. It worth noting that a 630 kV complete transformer substation was installed in the Industrial Park prior to that. The Industrial Park is provided with high-speed internet.
In general, a wide range of business opportunities will be created for entrepreneurs in Aghdam Industrial Park. Residents of the Industrial Park will be exempt from property tax, land tax, income or profit tax from the date of their registration, from VAT on the import of machinery, technological equipment and structures imported for industrial purposes for 10 years, and from customs duties for 7 years. It is planned to provide residents of the Industrial Park with additional benefits (providing special preferential bank loans, subsidizing social insurance payments, providing utility services at a reduced rate, customs benefits or VAT benefits when importing raw materials).