İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Moldovanın ölkəmizdə səfərdə olan Baş naziri xanım Nataliya Qavrilitsa ilə görüşüb.
Tədbirdə Azərbaycanın Moldova ilə əlaqələrə önəm verdiyi, iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının gücləndirilməsi üçün potensial vurğulanıb. Bildirilib ki, ölkələrimiz arasında investisiya, ticarət, sənaye, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə əlaqələrin genişləndirilməsi üçün böyük imkanlar var. İqtisadiyyat naziri ölkəmizdə investisiya fəaliyyətinin təşviq edilməsi ilə bağlı görülən işləri diqqətə çatdırıb, Moldova şirkətlərini fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Baş nazir xanım Nataliya Qavrilitsa iqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi barədə aparılan müzakirələrin önəmini diqqətə çatdırıb, tərəfdaşlığın inkişafı istiqamətlərini qeyd edib. Xanım Nataliya Qavrilitsa Azərbaycanın etibarlı tərəfdaş olduğunu vurğulayaraq, Moldova şirkətlərinin Azərbaycan iqtisadiyyatına marağını ifadə edib.
Tərəflər iqtisadi-ticarət əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Minister of Economy Mikayil Cabbarov met with Prime Minister of Moldova Ms. Natalia Gavrilitsa, who is on a visit to our country.
The event emphasized that Azerbaijan attaches much importance to relations with Moldova and that there is a potential for strengthening trade and economic cooperation. As reported, our countries enjoy great opportunities for broadening relations in investment, trade, industry, agriculture and other areas. The Economy Minister drew attention to the efforts made to develop investment activities in our country and invited Moldovan companies to active cooperation.
Prime Minister Ms. Natalia Gavrilitsa underlined the importance of focusing on the issues to broaden economic ties and outlined the directions for developing partnerships. According to Ms. Gavrilitsa, Azerbaijan is a reliable partner and expressed the interest of Moldovan companies in the Azerbaijani economy.