İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən oktyabrın 25-də keçirilən hərracda 1 obyekt, 20 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib. Hərraca çıxarılan dövlət əmlaklarına ümumilikdə 96 sifariş qəbul edilib, bunun 5-i elektron qaydada həyata keçirilib.
Özəlləşdirilən obyekt Bakının Qaradağ rayonunda yerləşən “Şadlıq evi”dir. Torpaq sahəsi ilə birgə özəlləşdirilən əmlak 39000 manata satılıb.
Qeyd edək ki, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi sahəsində elektron xidmətlərin tətbiqi, sifariş və hərraclara onlayn şəkildə qatılmaq imkanları iştirakı daha da sadələşdirib. Bu isə, hərrac iştirakçılarının sayında artıma səbəb olur. Hərracların əksəriyyətinin rəqabətli olması bunun göstəricisidir.
Budəfəki hərracda nəqliyyat vasitələrinə maraq böyük olub və avtomobillər rəqabətli şəkildə satılıb. Belə ki, ilkin satış qiyməti 6500 manat olan “Nissan Sunny” markalı avtomobilə edilən son təklif 10650 manata yüksəlib. Bundan başqa, ilkin satış qiyməti 10000 manata olan “Kia Sorento” markalı nəqliyyat vasitəsi 15000 manata satılıb.
Hərracda özəlləşdirilən dövlət əmlaklarının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: https://clck.ru/sKmjK
Məlumat üçün bildiririk ki, növbəti hərraclar noyabrın 15-i və 22-də keçiriləcək. Hərraclara 6 səhmdar cəmiyyətin səhm paketi, 25 kiçik dövlət müəssisəsi və obyekti, 73 nəqliyyat vasitəsi çıxarılacaq.

1 facility and 20 vehicles were privatized at the auction held on October 25 by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy. A total of 96 orders were accepted for the auctioned state properties, 5 of which were done electronically.
The privatized object is the “Shadlig evi” ("Happy House") located in the Garadagh district of Baku. The property, which was privatized together with the plot of land, was sold for AZN 39,000.
It should be noted that the introduction of electronic services in the field of privatization of state property, the possibility of ordering and participating in auctions online has made participation even simpler. And it leads to an increase in the number of auction participants. The fact that most auctions are competitive is an indication of this.
Interest in the vehicles at the upcoming auction was high and the vehicles were sold competitively. Thus, the last offer for the Nissan Sunny car, whose initial selling price was AZN 6,500, has increased to AZN 10,650. In addition, the vehicle "Kia Sorento", whose initial selling price was AZN 10,000, was sold for AZN 15,000.
The list of state properties privatized at the auction can be found here: https://clck.ru/sKmjK
For your information, the next auctions will be held on November 15 and 22. The stock packages of 6 joint-stock companies, 25 small state enterprises and facilities, and 73 vehicles will be auctioned.