Ağdam Sənaye Parkının rezidenti məhsul ixracına başlayıb
Azərbaycanda ilk dəfə olaraq müxtəlif çeşiddə qoruyucu ayaqqabı və poliuretan çəkmələrin ixracı həyata keçirilib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Ağdam Sənaye Parkının daha bir rezidenti məhsul ixracına başlayıb. Müxtəlif çeşiddə qoruyucu ayaqqabı və poliuretan çəkmələrin istehsalı üzrə ixtisaslaşmış “BAFCO İnvest” MMC tərəfindən Rusiya, Qazaxıstan, Özbəkistan və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə məhsul ixrac edilib.
Hazırda “BAFCO İnvest” MMC Avropa ölkələrinə məhsul ixracı istiqamətində danışıqlar aparır.
Qeyd edək ki, Ağdam Sənaye Parkının 2,5 hektar ərazisində yerləşən və Almaniyanın tanınmış Desma markasının avadanlıqları ilə təchiz olunan fabrikin illik istehsal gücü 510 000 cüt ayaqqabı təşkil edir.

For the first time in Azerbaijan, the export of various types of protective footwear and polyurethane boots has been carried out.
Under the management of the Agency for the Development of Economic Zones, which operates under the Ministry of Economy, another resident of the Agdam Industrial Park has begun exporting products. "BAFCO Invest" LLC, specializing in the production of various types of protective footwear and polyurethane boots, has exported products to Russia, Kazakhstan, Uzbekistan, and the United Arab Emirates.
Currently, "BAFCO Invest" LLC is in negotiations to export products to European countries.
It is worth noting that the factory, located on a 2.5-hectare area in the Aghdam Industrial Park and equipped with the renowned Desma brand equipment from Germany, has an annual production capacity of 510,000 pairs of shoes.