İqtisadiyyat Nazirliyi ilə Latviyanın Dövlət Gəlirlər Xidməti arasında Memorandum imzalanıb
“Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və Latviya Respublikasının Dövlət Gəlirlər Xidməti arasında məlumat mübadiləsi və vergi tələblərinin alınmasında yardım haqqında  Anlaşma Memorandumu” imzalanıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və Latviyanın Azərbaycandakı səfiri Edqars Skuya arasında görüş keçirilib.
Tərəflər ikitərəfli iqtisadi əlaqələrin inkişafının önəmini vurğulayaraq, yeni əməkdaşlıq imkanlarının müəyyənləşdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüş çərçivəsində “Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və Latviya Respublikasının Dövlət Gəlirlər Xidməti arasında məlumat mübadiləsi və vergi tələblərinin alınmasında yardım haqqında Anlaşma Memorandumu” imzalanıb. Sənəd Azərbaycan və Latviya vergi orqanları arasında məlumat mübadiləsinin  daha səmərəli və effektiv təşkili, vergi sahəsində təcrübə mübadiləsi kimi məsələləri nəzərdə tutur.
Memoranduma əsasən tərəflər vergi borclarının ödənilməsi, vergidən yayınma halları ilə mübarizədə qarşılıqlı əməkdaşlıq edəcək.

A "Memorandum of Understanding on Information Exchange and Assistance in Tax Collection Between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the State Revenue Service of the Republic of Latvia" has been signed.
A meeting was held between Azerbaijan's Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, and Latvia's Ambassador to Azerbaijan, Edgars Skuja.
The parties emphasized the importance of enhancing bilateral economic relations and exchanged views on identifying new opportunities for cooperation.
As part of the meeting, the "Memorandum of Understanding on Information Exchange and Assistance in Tax Collection Between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the State Revenue Service of the Republic of Latvia" was signed. The document aims to organize more efficient and effective information exchange between the tax authorities of Azerbaijan and Latvia, as well as to facilitate experience sharing in the field of taxation.
Under the memorandum, the parties will cooperate in the collection of tax debts and combat tax evasion.