Avropa İttifaqı ilə energetika sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəflə birgə Avropa Komissiyasının enerji və mənzil məsələləri üzrə komissarı Dan Yorgensen ilə görüşüb.
Görüşdə Avropa İttifaqının Azərbaycanın əsas xarici ticarət tərəfdaşlarından olduğu vurğulanıb. Qeyd olunub ki, qarşılıqlı əlaqələrin, o cümlədən, iqtisadi, enerji və investisiya əməkdaşlığının inkişafına hər iki tərəf maraqlıdır.
Tərəflər yaşıl enerjiyə keçidin və regional təşəbbüslərin təşviqi, Avropa İttifaqı ilə energetika sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarını müzakirə ediblər.

Meeting held with European Commissioner for energy and housing
The Minister of Economy, Mikayıl Jabbarov, together with the President of SOCAR, Rovshan Najaf, met with Dan Jorgensen, the European Commissioner for Energy and Housing.
The meeting highlighted that the European Union is one of Azerbaijan's main foreign trade partners. It was noted that both sides are interested in the development of mutual relations, including economic, energy, and investment cooperation.
The parties discussed the promotion of the transition to green energy and regional initiatives, as well as opportunities for expanding cooperation in the energy sector with the European Union.