Ukrayna ilə iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, biznes missiyalarının təşkili, işgüzar əlaqələri təmin edən patformaların təkmilləşdirilməsi barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Ukraynanın xarici işlər naziri Andrey Sibiqa ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında iqtisadi əməkdaşlığın gündəliyində duran məsələlər, o cümlədən energetika, bərpaolunan enerji, nəqliyyat, ticarət, kənd təsərrüfatı sahələrində əlaqələrin perspektivləri müzakirə olunub.
Tərəflər iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi, biznes missiyalarının təşkili, işgüzar tərəfdaşlığı təmin edən platformaların təkmilləşdirilməsi və nəqliyyat dəhlizlərinin ticarət əlaqələrinin gücləndirilməsində rolu barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Discussions were held on expanding economic cooperation with Ukraine, organizing business missions, and improving platforms that facilitate business relations.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ukraine’s Minister of Foreign Affairs, Andriy Sybiha.
The meeting focused on the economic cooperation agenda between the two countries, including prospects for collaboration in the fields of energy, renewable energy, transport, trade, and agriculture.
The parties exchanged views on the expansion of economic relations, the organization of business missions, the improvement of platforms facilitating business partnerships, and the role of transport corridors in strengthening trade relations.