1976 – ci ildə anadan olub.
1994 – 1998-ci illərdə Türkiyənin Qazi Universitetinin iqtisadiyyat və idaretmə elmləri fakültəsində bakalavr təhsili alıb.
1998 – 2000-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında politologiya ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
2000 – 2001-ci illərdə müddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
2007 – 2008-ci illərdə Böyük Britaniyanın Birmingem Universitetində maliyyə ixtisası üzrə magistr proqramını bitirib.
1999 – 2016-cı illərdə ticarət, iqtisadi inkişaf, iqtisadiyyat və sənaye və iqtisadiyyat nazirliklərində aparıcı məsləhətçi, baş məsləhətçi, sektor müdiri, şöbə müdirinin müavini və şöbə müdiri vəzifələrində çalışıb.
2016 – 2019-cu illərdə Çində yerləşən Mərkəzi Asiya Regional İqtisadi Əməkdaşlıq (CAREC) İnstitutu beynəlxalq təşkilatında şöbə müdiri vəzifəsində fəaliyyət göstərib.
2020 – 2022-ci illərdə İqtisadiyyat Naziriyində sənaye şöbəsinin müdiri və nazirin müşaviri vəzifəsində çalışıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 22 iyun 2012-ci il tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 15 iyul tarixli Sərəncamı ilə iqtisadiyyat nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.

He was born in 1976.
In 1994-1998, obtained a bachelor’s degree from the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Gazi University in Türkiye.
In 1998-2000, obtained a master’s degree in political science at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan.
In 2007-2008, obtained a master’s degree in finance from the University of Birmingham in the United Kingdom.
In 1999–2016, worked at the Ministries of Trade, Economic Development, Economy and Industry, and Economy of Azerbaijan, holding positions as leading advisor, chief advisor, sector head, deputy head of department, and head of department.
In 2016–2019, served as head of department at the Central Asia Regional Economic Cooperation (CAREC) Institute, an international organization based in China.
In 2020–2022, worked at the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan as head of the Industry Department and advisor to the Minister.
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated June 22, 2012, was awarded the medal for “Distinguished Civil Service.”
By the Order of the Republic of Azerbaijan dated July 15, 2022, was appointed Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan.