1983-cü ildə anadan olub.
1998-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinə daxil olub, 2002-ci ildə həmin fakültəni bakalavr, 2006-cı ildə magistr dərəcələri üzrə fərqlənmə ilə bitirib, "2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı" çərçivəsində 2008-2009-cu illərdə Böyük Britaniyanın London Kral Kollecində beynəlxalq biznes hüququ üzrə magistr təhsili alıb.
Əmək fəaliyyətinə İqtisadi İnkişaf Nazirliyində başlayıb, 2005-2009-cu illərdə Nazirlikdə məsləhətçi, aparıcı məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində çalışıb.
2010-2013-cü illərdə Nazirlər Kabineti yanında "İçərişəhər" Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi rəisinin köməkçisi vəzifəsində işləyib.
2013-2017-ci illərdə Təhsil Nazirliyində nazir köməkçisi, şöbə müdiri, aparat rəhbəri vəzifələrində çalışıb.
2017-ci ilin dekabrından 2020-ci ilin mayınadək vergilər nazirinin müşaviri olub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 13 may 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə iqtisadiyyat nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 10 fevral 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini təyin olunub.

He was born in 1983.
In 2008-2009 - within the framework of the “State Program on Education of Azerbaijani Youth Abroad in 2007-2015”, pursued his master’s degree in International Business Law at King’s College London, UK.
2005-2009 - began his career at the Ministry of Economic Development, serving as an Adviser, Senior Adviser, and later as the Head of Department.
2010-2013 - worked as an Assistant to the Head of the “Icherisheher” State Historical-Architectural Reserve under the Cabinet of Ministers.
2013–2017 - continued his career at the Ministry of Education, serving as Assistant to the Minister, Head of Department, and Chief of Staff.
From December 2017 to May 2020 - served as an Adviser to the Minister of Taxes.
May 13, 2020 - Appointed Deputy Minister of Economy by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan.
February 10, 2022 - Appointed First Deputy Minister of Economy by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan.