Sərgidə ölkəmizin biznes mühiti, investisiya potensialı, o cümlədən rəqabətqabiliyyətli qida və içki məhsulları nümayiş olunur.
Azərbaycan Respublikasının Çin Xalq Respublikasındakı Səfirliyində Ticarət Nümayəndəsinin Aparatının təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin (AZPROMO) dəstəyi ilə ölkəmiz Çinin Şaansi əyalətinin Sian şəhərində keçirilən 7-ci İpək Yolu Beynəlxalq Sərgisində iştirak edir. 20 noyabr tarixinədək davam edəcək sərgidə Azərbaycan xüsusi – “fəxri qonaq ölkə” statusunda təmsil olunur.
Vahid ölkə stendində sərginin ziyarətçilərinə Azərbaycanın biznes mühiti, investisiya, nəqliyyat-tranzit, turizm potensialı ilə yanaşı, ölkəmizdəki sənaye parklarında, Ələt Azad İqtisadi Zonasında, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında investorlar üçün təklif olunan imtiyazlar, vergi azadolmaları və güzəştlər haqqında ətraflı məlumat verilir. Bununla yanaşı, stenddə yerli istehlakçılara Azərbaycanın rəqabətqabiliyyətli və keyfiyyətli qida və içki məhsulları təqdim edilir.
Çin Xalq Nümayəndələri Yığıncağı Daimi Komitəsinin sədr müavini Can Çinvey Azərbaycanın Çindəki səfiri Bünyad Hüseynov ilə birgə Azərbaycan stendini ziyarət ediblər.
Qeyd olunmalıdır ki, sərginin keçirildiyi Sian şəhəri Çində Qədim İpək Yolunun başlanğıc nöqtəsi hesab olunur və Çin-Avropa dəmir yolu daşımalarında açar rolunu oynayan şəhərlərdən biridir.

The business environment of our country, investment potential, as well as competitive food and beverage products are displayed at the exhibition.
Our country is participating in the 7th Silk Road International Exposition held in Xi'an, Shaanxi Province, China, organized by the Trade Representative at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the People's Republic of China and supported by the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan (AZPROMO). Azerbaijan is represented in a special status - "honorary guest country" at the exposition, which will last until November 20.
The visitors of the exposition are provided with detailed information at the single country stand about the business environment, investment, transport-transit, and tourism potential of Azerbaijan, as well as the privileges, tax exemptions and concessions offered to investors in industrial parks, Alat Free Economic Zone, Karabakh and East Zangezur economic regions in our country. In addition, competitive and high-quality food and beverage products of Azerbaijan are presented to local consumers at the stand.
Vice Chairperson of the Standing Committee of the National People's Congress of China Zhang Qingwei visited the Azerbaijan stand together with the Ambassador of Azerbaijan to China Bunyad Huseynov.
It should be noted that the city of Xi'an, where the exhibition is held, is considered the starting point of the Ancient Silk Road in China and is one of the cities that play a key role in China-Europe railway transportation.