Türkiyədə Azərbaycanın ticarət və investisiya imkanları daha geniş tanıdılır
Azərbaycan Respublikasının Türkiyədəki Ticarət Nümayəndəliyi ölkəmizin ticarət və investisiya imkanlarının daha geniş tanıdılması məqsədilə işlər görür.
Azərbaycan Respublikasının Türkiyədəki Ticarət Nümayəndəliyi iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı, qardaş ölkədə "Made in Azerbaijan" brendinin və Azərbaycandakı investisiya mühitinin təşviqi, ölkəmizin qeyri-neft ixracının artırılması istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.
2023-cü ilin iyun ayında fəaliyyətə başlayan Ticarət Nümayəndəliyi ötən il Türkiyədə dövlət və iş adamları ilə görüşlər keçirib, ölkəmizdə, xüsusilə də işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə mövcud olan investisiya imkanları, tətbiq olunan güzəştlər və stimullar barədə məlumat verib, türk iş adamlarından ibarət nümayəndə heyətlərinin Azərbaycana səfərlərini təşkil edib.
Hazırda Ticarət Nümayəndəliyi “Yabancı yatırım düşünüyorsanız, size yabancı olmayan Azerbaycana gelin” şüarı ilə qardaş ölkənin iş adamlarının məlumatlandırılması ilə bağlı işlər görür. Bu baxımdan nümayəndəlik tərəfindən ölkəmizin ticarət və investisiya imkanlarını daha dinamik və interaktiv şəkildə təqdim etmək üçün hazırlanmış video-çarx maraqla qarşılanır. Video-çarxla aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq mümkündür: https://bit.ly/3Sh01jb

Azerbaijan's trade and investment opportunities are more widely known in Turkey
The Trade Representative Office of the Republic of Azerbaijan in Turkey works to promote the trade and investment opportunities of our country. promoting the environment and increasing the non-oil exports of our country.
The Trade Representative Office, which started operating in June 2023, held meetings with the government and businessmen in Turkey last year, informed about the investment opportunities available in our territories, applied concessions and incentives, and organized the visits of delegations of Turkish businessmen to Azerbaijan.
Currently, the Trade Representation is working on informing the businessmen of the brotherly country with the slogan "If you are thinking about foreign investment, come to Azerbaijan, which is not foreign to you". In this regard, the video clip prepared by the delegation to present the trade and investment opportunities of our country in a more dynamic and interactive way is welcomed with interest. You can get acquainted with the video through the following link: https://bit.ly/3Sh01jb